Miasto zatrudni więźniów

2017-07-27 11:39:29

Rządowy program „Praca dla więźniów” ma pomagać osadzonym w zakładach karnych wracać do rzeczywistości zza krat. Ostatnio firma z Nasielska postanowiła zatrudnić 18 skazanych z Białołęki.

Chodzi o przedsiębiorstwo KAMPOL-FRUIT, które zajmuje się przetwórstwem warzyw i owoców, a także produkcją soków. Na rynku działa od ponad 20 lat – informuje warszawa.eska.pl.

Za swoją pracę skazani otrzymają wynagrodzenie. To pomoże im materialnie wesprzeć bliskich lub przedwcześnie spłacić swoje finansowe zobowiązania. „Praca dla więźniów” to jednak nie tylko pieniądze, ale również możliwość zdobycia doświadczenia w przyszłym zawodzie.

Program “Praca dla więźniów”, który wystartował w 2016 roku, znacznie poprawia sytuację skazanych. Przez 1,5 roku jego wdrażania zatrudniono aż 11 tysięcy osób pozbawionych wolności. Obecnie w Polsce pracuje około 35 tysięcy osadzonych w więzieniu. W ramach programu budowane są także hale produkcyjne w zakładach karnych.

Do tej pory każdy więzień miał szansę do podjęcia pracy poza murami zakładu karnego. Jednak ministerstwo sprawiedliwości zadecydowało, że ci skazani za najcięższe przestępstwa będą mogli pracować jedynie na terenie więzienia.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *