Media: Lotnisku w Modlinie grozi zamknięcie

2017-09-15 10:12:51

Burzowe chmury nad lotniskiem w Modlinie. Konflikt między udziałowcami może doprowadzić do paraliżu lotniska – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

W Modlinie trzeba pilnie wyremontować pas startowy. Problem w tym, że od miesięcy nie ma porozumienia między udziałowcami w sprawie finansowania inwestycji.

A bez tego, jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, Urząd Lotnictwa Cywilnego może zamknąć lotnisko w Modlinie – podobnie jak miało to już miejsce pod koniec 2013 roku.

Udziałowcami spółki są Agencja Mienia Wojskowego, Województwo Mazowieckie i Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPPL) – mający po ok. 30-34 proc. udziałów, a także z niespełna 5-proc. udziałem – Miasto Nowy Dwór Mazowiecki.

Udziałowcy spółki – za wyjątkiem PPL chcieliby inwestycję sfinansować z emisji obligacji. By jednak doszło do emisji musi być zgoda wszystkich udziałowców, zaś Porty Lotnicze za warunek zgody postawiły przejęcie pełnej kontroli nad spółką (51 proc.).

– Najpilniejszy jest remont dróg kołowania. Jeśli nie będzie zgody PPL na finansowanie, ULC może zamknąć port ze względów bezpieczeństwa – mówi Marek Miesztalski, szef rady nadzorczej lotniska.

red./Dziennik Gazeta Prawna

Comments

comments

1 komentarz

  1. edek odpowiedz

    Czy nie jest to ewidentne celowe działanie na szkodę spółki ze strony PPL??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *