Materace piankowe – co musisz o nich wiedzieć?

2017-03-29 1:36:40

Nie jest tajemnicą, że efekty postępu technologicznego są widoczne w wielu najróżniejszych dziedzinach. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy,  że przy pomocy wynalazków nowoczesnej technologii możemy z powodzeniem ulepszać nasze życie również w jego najbardziej podstawowych aspektach, takich jak na przykład sen. Znakomitym przykładem są tutaj materace piankowe. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym dzisiejsze materace piankowe są w stanie w naprawdę znaczący sposób przyczynić się do poprawy jakości naszego snu, a w konsekwencji również do poprawy ogólnej kondycji całego organizmu.

 

 

Materace piankowe – dlaczego mogą być dla tak pożyteczne?

Nowoczesne materace piankowe dzielą się na cztery podstawowe kategorie. Zależnie od naszych potrzeb lub upodobań możemy dokonywać wyboru pomiędzy pianką poliuretanową, lateksową, termoelastyczną oraz wysokoelastyczną HR. Wszystkie wymienione tworzywa charakteryzują się odmiennymi paramterami technicznymi, takimi jak na przykład twardość czy elastyczność. Dzięki czemu, klienci kupujący nowoczesne materace piankowe mogą dobrać asortyment możliwie jak najdokładniej “sprofilowany” pod ich indywidualne potrzeby, a więc dopasowany do takich czynników, jak wzrost, waga ciała czy też ewentualne problemy z kręgosłupem lub określonymi narządami. Dzięki temu, naprawdę komfortowy i regenerujący sen jest w dzisiejszych czasach dobrem znadującym się na przysłowiowe wyciągnięcie ręki każdego z nas.

Warto jednak pamiętać, że funkcje, jakie mogą spełniać wysokiej jakości materace piankowe, bynajmniej nie ograniczają się tylko i wyłącznie do stworzenia nam warunków odpowiednich dla komfortowego i zdrowego snu.

Materace piankowe, a zdrowy kręgosłup

Niezwykle istotnym obszarem, na którym swoje zastosowanie znajdują wysokiej jakości materace piankowe, jest profilaktyka, łagodzenie a także wspomaganie leczenia wad postawy oraz różnego rodzaju problemów z kręgosłupem. Często o tym zapominamy, ale to właśnie podczas snu dokonuje się regeneracja nie tylko naszych narządów wewnętrznych, ale również układu kostnego. Nieprawidłowo dobrany lub kiepskiej jakości materac do spania może znacząco obniżyć efektywność tej regeneracji: wbrew pozorom ludzki kręgosłup jest bardzo delikatnym układem, w związku z czym nawet pozornie niewielkie niedogodności mogą odbić się na jego kondycji. To jednak jeszcze nie wszystko. Warto pamiętać również o tym, że jednym z najważniejszych i najbardziej newralgicznych obszarów, na jakich swoje zastosowanie znajdują materace piankowe, jest profilaktyka schorzeń kręgosłupa oraz wad postawy wśród dzieci i młodzieży. Niestety, statystyki jednoznacznie pokazują, że w rankingu państw mających największe problemy z wadami postawy wśród osób młodych, Polska od wielu zajmuje jedno z czołowych miejsc. Jak mówi konsultant sklepu Materace dla Ciebie – Rodzice niestety bardzo często wciąż nie zdają sobie sprawy, jak kluczowe znaczenie dla kręgosłupa młodego człowieka ma tzw. higiena snu, w tym przede wszystkim odpowiedniej jakości materace do spania, które dzięki swoim właściwościom mechanicznym pozwalają na harmonijny i prawidłowy rozwój układu szkieletowego u młodej osoby.

Materace piankowe – czy dobre modele muszą być drogie?

To pytanie dość często pojawia się na przykład na forach internetowych. Wbrew pozorom, można jednak bez problemu kupić wysokiej jakości, spełniające wszystkie standardy medyczne materace piankowe po dość przystępnych cenach. Wystarczy dokonywać zakupów w mniejszych lecz renomowanych sklepach, a nie w najdroższych salonach, ponieważ w tym drugi przypadku niemal zawsze dopłacamy okolo kilkadziesiąt procent za tzw. “metkę”.

materiał zewnetrzny

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *