LETNIE GRANIE NLF. Nowa Wisła nadal NIEPOKONANA!

2020-07-27 8:16:47

Za nami drugi turniej z cyklu Letniego Grania NLF. Zarówno miesiąc temu, jak i teraz najlepszą ekipą okazała się Nowa Wisła, wzmacniając swoją pozycję lidera w tabeli

W minioną niedzielę, 26 lipca w kolejnym turnieju z cyklu Letniego Grania NLF na płycie boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnemu im. Orła Białego w Nowym Dworze Maz. w szranki stanęło tym razem 12 zespołów.

Zarówno miesiąc temu, jak i teraz Nowa Wisła nie uchodziła za faworyta turnieju. Jednak również i w niedzielę Wiślacy pokazali, że są drużyną, z którą należy liczyć się do końca. Zaczęli jednak dość słabo, od porażki 0:3 z Joga Bonito. Potem drużyna Dawida Puzio nabrała jednak wiatru w żagle i w ćwierćfinale pokonała 1:0 Absolwentów, strzelając bramkę dosłownie w ostatniej sekundzie meczu. Półfinał z Uomo Tigre to koncert bramek w wykonaniu Nowej Wisły.

W meczu o 3. miejsce Uomo Tigre pokonało 1:0 nasielską Jogę Bonito, natomiast w finale Wisła pokonała The Naturat 2:0. Drużyna “pszczółek” pod wodzą Kamila Cywińskiego sprawiła również nie lada niespodziankę i zasługuje na duże słowa uznania!Król strzelców został Daniel Mąka z Nowej Wisły (6 goli), natomiast MVP turnieju – Mateusz Świderski z Uomo Tigre.

Termin urlopowy, troszkę mniejsza frekwencja, ale poziom chyba jeszcze wyższy niż w czerwcu. Aż trzykrotnie o awansie do dalszej fazy decydowały rzuty karne. Na potrzeby Letniego Grania NLF musimy sparafrazować znane piłkarskie powiedzenie: “piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy”. Na końcu i tak… wygrywa Nowa Wisła. Panowie z Zakroczymia triumfują po raz drugi, a ich napastnik, Daniel Mąka, zdobywa tytuł króla strzelców. Na razie nikt nie potrafi ich zatrzymać – mówi organizator turnieju, Maciej Zaręba.

To była kolejna fantastyczna piłkarska niedziela. Następna już 23 sierpnia!

Tekst i foto: Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *