Facebook
LEONCIN. Zostaw 1% podatku Warsztatom “W Sercu Kampinosu”

2021-02-24 1:21:17

Dla osób z niepełnosprawnościami Warsztat Terapii Zajęciowej to często jedyne miejsce w którym można rozwijać swoje umiejętności w dorosłym życiu. Tu pod okiem instruktorów terapii każdy może skorzystać z szeroko pojętych form rehabilitacji

Jednym z takich miejsc jest WTZ “w Sercu Kampinosu” – nowo powstała jednostka z siedzibą w Górkach, na terenie gminy Leoncin, prowadzona przez Fundację “a KUKU”. Świeże powietrze i bliskość natury sprzyjają dobremu samopoczuciu podopiecznych. Warsztat Terapii Zajęciowej skupia się na rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w pięciu tematycznych pracowniach w niewielkich grupach, nad którymi czuwa wykwalifikowana kadra. Organizator w razie potrzeby zapewnia bezpłatny codzienny dowóz z miejsca zamieszkania. Celem działań Warsztatu jest rozwój umiejętności, które osobom pełnosprawnym mogą wydawać się niekiedy banalne, lecz dla osób z niepełnosprawnościami stanowią często prawdziwe wyzwania, jak np. przygotowywanie sobie posiłków czy dbanie o higienę. Niezwykle ważny jest również rozwój specjalistycznych umiejętności zawodowych, które części uczestników w przyszłości umożliwią podjęcie pracy zawodowej, co w wielu przypadkach naprawdę jest możliwe, co udowadnia Fundacja “a KUKU”.

Chociaż rok 2020 nie sprzyjał podejmowaniu nowych przedsięwzięć to w Warsztacie “w Sercu Kampinosu” udało się stworzyć społeczność, w której uczestnicy, ich rodziny i terapeuci każdego dnia poznawali się lepiej i odkrywali w sobie nowe talenty i predyspozycje. Trwająca pandemia COVID-19 zmusiła Warsztat do dwukrotnej zmiany trybu pracy na system zdalny, niemniej działał on nieprzerwanie.

Na odległość trudno jest zademonstrować czynności, a tym bardziej wspomóc uczestnika, kiedy sobie z czymś nie radzi –mówi nam jedna z Instruktorek Terapii, pani Marta Grzegorek – W takich sytuacjach pomoc opiekunów, którzy poświęcali swój czas, aby uczestniczyć w zajęciach wspólnie z podopiecznymi była na wagę złota. W ten sposób wspólnymi siłami udało nam się przetrwać czas pandemii i codziennie wspinamy się na wyżyny naszej kreatywności, aby zajęcia były dla uczestników jak najbardziej wartościowe – mówi ze śmiechem pani Marta.

Działania Fundacji z roku na rok nabierają coraz większego tempa, zwiększa się grono osób objętych wsparciem, widać że pomaganie sprawia im prawdziwą satysfakcję i robią to naprawdę skutecznie. W związku z tym, w 2020 roku Fundacja “a KUKU” dołączyła do organizacji posiadających status Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza, że jest uprawniona do zbierania 1% podatku dochodowego (KRS 0000533518). Jak zapewniają członkowie Zarządu: pani Anna Fikus oraz pani Karolina Małek środki zebrane z 1% pozwolą poszerzyć ofertę wsparcia dla osób znajdujących się w szczególnie trudnych sytuacjach, w tym osób z niepełnosprawnościami i innych z marginalizowanych środowisk i zagrożonych wykluczeniem społecznym, których niestety w regionie jest naprawdę bardzo dużo, dlatego apelują o wsparcie i przekazanie 1% właśnie Fundacji “a KUKU”.

Tutaj możecie zobaczyć również filmik z naszymi podopiecznymi! http://www.youtube.com/watch?v=RPAxUT-xpp4&feature=youtu.be

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z kierownikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej “w Sercu Kampinosu” pod numerem telefonu: 530 529 465 lub zadając pytania drogą mailową: fundacjaakuku@gmail.com. Fundacja “a KUKU” z siedzibą w Głusku 33 a, 05-155 Leoncin, www.fundacjaakuku.pl, KRS 0000533518  NIP 5311691463.

Red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *