LEONCIN. Sprzątali wszyscy, aby w końcu było czysto

2021-04-24 5:15:22

W sobotę, w gminie Leoncin wspólne sprzątanie gminy przyciągnęło liczne grono mieszkańców, którzy ochoczo podwijając rękawy zabrali się do pracy i zebrali pokaźną ilość śmieci

Kilkadziesiąt osób, od najmłodszych do najstarszych podzieleni wcześniej na grupy sprzątali swoją najbliższą okolicę wzdłuż i wszerz od Puszczy Kampinoskiej do Wisły i od Secymina do Grochal. Zbierali do worków wszystko co wpadło im w ręce: w hurtowych ilościach butelki po alkoholu, wszelkiego rodzaju plastiki, a nawet opony czy zużyty sprzęt gospodarstwa domowego i materiały poremontowe.

Pomysłodawcą i organizatorem sprzątania było Stowarzyszenie Enjoy Leoncin. Wice prezes, Marzena Dobraczyńska nie tylko zadbała o pyszną grochówkę dla głodnych po sprzątaniu mieszkańców oraz sadzonki ziół i innych roślin, ale przede wszystkim zmobilizowała pokaźną grupę osób, której leży na sercu czyste środowisko, a która z roku na rok, miejmy nadzieję, będzie się rozrastać. Dzięki temu gmina Leoncin będzie nie tylko czysta, ale i jeszcze piękniejsza.

Są zmęczeni, ale na pewno zadowoleni z wspólnych działań, zakrojonych na większą skalę, niż mogliby się spodziewać. Cieszy fakt, że do wspólnego sprzątania rodzice zachęcali również swoje najmłodsze pociechy, to bardzo dobry prognostyk na przyszłość.

Do sprzątania włączył się również Urząd Gminy Leoncin, który zapewnił sprzątającym worki i gorącą grochówkę, a oddelegowany pracownik pozbierał później wszystkie zebrane worki. Sadzonki ufundowała firma Lukullus i Bank Spółdzielczy w Nowym Dworze Maz., natomiast nagrody dla dzieci i rękawiczki ufundowali prywatni darczyńcy i mieszkańcy gminy Leoncin. 50 specjalnych kijków pomocnych w sprzątaniu dostarczyło Centrum budowlane Rutkowscy.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *