LEONCIN. Przyłącz się do budowy łodzi!

2019-07-03 11:30:59

Podczas Dni Leoncina, które odbędą się w najbliższy weekend 6-7 lipca, będzie można uczestniczyć w warsztatach i animacjach związanych z budową łodzi

Stowarzyszenie Enjoy Leoncin konsekwentnie realizuje założone 2 lata temu cele – jakim było połączenie położonych po przeciwległych brzegach Wisły miejscowości Secymin i Wychódźc, leżących w miejscu prawdopodobnej przeprawy wojsk króla Władysława Jagiełły, udających się na bitwę pod Grunwaldem. Zapoczątkowana rok temu zbiórka pieniędzy na budowę społecznej łodzi przyniosła swoje efekty. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 60 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego na budowę 12-osobowej łodzi typu bat, łódź już jest w budowie. Buduje ją profesjonalny szkutnik, pan Mateusz Tabaka ze Szkutnictwa Ludowego Basonia (woj. lubelskie).

Podczas warsztatów każdy będzie mógł wbić przysłowiowego “gwoździa” oraz zapoznać się bliżej ze szkutnictwem. Ponadto, Stowarzyszenie zaprasza na warsztaty wikliniarskie. Każdy z uczestników będzie miał możliwość zapoznania się z naturalnymi materiałami plecionkarskimi i narzędziami oraz pozna podstawowe techniki i sploty wikliniarskie. Oczywiście goście zabiorą swoje prace do domu.

Zwieńczeniem tej społecznej akcji będzie chrzest i wodowanie łodzi podczas Wiślanych Spotkań 3, które odbędą się 4 sierpnia (niedziela) na plaży w Secyminie nad Wisłą. Już dziś gorąco na nie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa.

Łódź, o wdzięcznej nazwie “Nadwiślanin” po jej zwodowaniu ma służyć mieszkańcom.

Ewa Gruszka, fot. Mateusz Tabaka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *