Facebook
LEONCIN. Mając 2,5 promila spowodował kolizję

2021-02-11 3:28:35

We wtorek, 9 lutego na terenie gminy Leoncin doszło do zdarzenia drogowego. Sprawca kolizji miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Stracił prawo jazdy. Pojazd, którym kierował nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie oraz nie posiadał ubezpieczenia

9 lutego 2021 r. o godz. 18:30 policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego zostali powiadomieni o kolizji w Nowych Gniewniewicach, na drodze nr 575. Na miejscu okazało się, że kierujący Skodą 50-latek, jadący w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. W wyniku tego uderzył przodem skody w przedni lewy bok Fiata Ducato, który jechał w kierunku Sochaczewa. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Uczestniczy zdarzenia zostali poddani badaniu stanu trzeźwości. Kierujący Fiatem 29-latek z gminy Leoncin był trzeźwy. Natomiast 50-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego, który doprowadził do kolizji okazał się być kompletnie pijany. W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu.

Nie był to koniec jego problemów. Sprawdzenie w systemie wskazało, że pojazd którym kierował nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie, a na domiar złego nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci nowodworskiej drogówki zatrzymali 50-latkowi prawo. Teraz mężczyźnie, zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna.

st. asp. Joanna Wielocha/is

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *