LEONCIN. Jak dobrze mieć sąsiada

2021-04-13 12:38:45

Tego chłopca trudno nie polubić. Nawet w chorobie na każdym zdjęciu jest uśmiechnięty i aktywny. Niestety, los okazał się okrutny – osteosarcoma kości udowej lewej wraz z przerzutami do płuc – z tym walczy dzielny Alan z Brochowa. Chłopiec od maja 2020 roku zmaga się z ciężką chorobą nowotworową, a oprócz standardowego leczenia lekarze stosują u dziecka leczenie nierefundowanym lekiem Nexawar. Koszt miesięcznej kuracji to około 9 000 zł

Trudno się przebić z akcją pomocy dla chorego dziecka, bowiem takich próśb są setki. Organizatorzy pomocy Alanowi postawili na lokalną społeczność. W piątek podczas rozmowy z ciocią Alana, panią Justyną dowiedzieliśmy się, że zbiórki przynoszą wymierne efekty, a mama Alana, która przebywa wraz z synem w szpitalu nie może się nadziwić, jak szybko rośnie kwota pomocy dla syna. Na specjalnej grupie w mediach społecznościowych “Pomagamy Alankowi z Brochowa” można zgłaszać przedmioty na licytację dla chłopca. Czego tam nie ma! Ciasta, naleweczki, ręcznie robione przedmioty, biżuteria – jedni oddają – inni licytują – akcja niekończącej się dobroci. Również mieszkańcy sąsiedniej gminy Leoncin mogą włączyć się w pomoc dla chłopca.

Od piątku 9 kwietnia na terenie gminy, w samym centrum Leoncina stoi kontener na elektoodpady – warto przy okazji przejrzeć swoje obejścia i przywieźć pod urząd gminy swoją “cegiełkę”. To są realne pieniądze, które pomagają chłopcu w zebraniu potrzebnej kwoty na lek. Na swojej stronie firma podaje, że np. ze zbiórki w Brochowie wpłaciła na konto Alana 2527,50 zł. Kontener stoi dzięki współpracy organizatorów zbiórki i gminy Leoncin. Elektroodpady można przynosić do najbliższego piątku 16 kwietnia.

Rozgłos całej akcji nie byłby tak skuteczny gdyby nie pan Marcin ze Śladowa. Ojciec dwójki dzieci 10-letniej Adrianny i 12-letniego Macieja, tak skutecznie promuje zbiórkę w regionie, że to właśnie dzięki niemu następne gminy włączają się do akcji. Maciek oddał swojego x-boxa One S – na licytację dla chorego kolegi, tata jest dumny z syna i promuje zbiórkę dla Alana dalej. My życzymy Alanowi siły w walce z chorobą.

Wszelkie wpłaty można kierować na konto:

Fundacja dzieciom “Zdążyć z pomocą”

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 37819 Jasiński Alan Brochów – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Aktywna jest również zbiórka: http://www.siepomaga.pl/ratujemy-alana

Marzena Dobraczyńska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *