LEONCIN/CZOSNÓW. Gminy przywracają transport do Warszawy

2020-05-29 2:55:53

Gminy: Czosnów i Leoncin zawarły porozumienie w ramach którego mają dotować transport do Warszawy. PKS Polonus, który z początkiem pandemii koronawirusa w Polsce zawiesił wszystkie połączenia na terenie powiatu nowodworskiego, od 1 czerwca przywraca połączenia z gminy Czosnów oraz gminy Leoncin do stolicy

Włodarze gminy Czosnów oraz gminy Leoncin 29 maja (piątek) zawarli porozumienie, w ramach którego zadeklarowali, że będą dotować każdy wozokilometr przejechany przez PKS Polonus na terenie danej gminy kwotą 0,25 zł.

Dofinansowanie na przywrócenie większej ilości kursów przyznał również Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Wynikiem negocjacji z PKS Polonus jest: 7 kursów w dni robocze w roku szkolnym w relacji Nowiny – Warszawa Dw. Gdański przez Kazuń Polski oraz 4 kursy w relacji Nowiny – Warszawa Dw. Gdański przez Sowią Wolę. W dni wolne od pracy, proporcjonalnie ilość kursów będzie mniejsza. Kursy zostaną uruchomione już od poniedziałku, 1 czerwca.

Rozkład jazdy dostępny jest tutaj: http://leoncin1.nowoczesnyurzad.pl/zmiany-w-polaczeniach-autobusowych-nowiny-warszawa/

Więcej informacji w najbliższym wydaniu Tygodnika – we wtorek, 2 czerwca.

EG /fot. infobus.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *