Facebook
LEGIONOWO. Pierwsze sukcesy przyszłych policjantów

2023-11-10 5:56:47

Po raz kolejny, w ramach praktyk zawodowych, słuchacze kursu podstawowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odwiedzili Komisariat Policji w Serocku. Już podczas poprzednich służb wykazywali się oni dużym zaangażowaniem w realizacje powierzonych zadań, co dawało wymierne efekty w postaci zatrzymań sprawców przestępstw lub wykroczeń czy też ujawnianiu osób poszukiwanych.

Wczoraj młodzi adepci mogli po raz kolejny wykorzystać nabytą dotychczas wiedzę w szkole, uzupełniając ją w praktyczne umiejętności podczas prawdziwej policyjnej służby. Pod okiem doświadczonego funkcjonariusza, na terenie jednej z budów w gminie, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.  Z informacji znajdujących się w policyjnej bazie wynikało, że 36-latek od września br. jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Legionowie, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 179 dni za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.
36-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Tam młodzi funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację, a następnie mężczyzna w policyjnym konwoju został przetransportowany do jednego z warszawskich zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe miesiące.
Dodatkowe patrole spotkały się z przychylnością mieszkańców naszego powiatu. Większa liczba policjantów na ulicach, to większe poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *