Leczenie tlenem – na co zwrócić uwagę?

2020-06-24 10:13:28
Tlenoterapia, czyli naturalna metoda likwidowania wszelakich problemów z niewydolnością oddechową i niedotlenieniem, nie mogłaby istnieć i przynosić wymiernych korzyści, gdyby nie szeroka gama rozmaitych rodzajów specjalistycznych urządzeń zwanych koncentratorami, z jakich korzysta się przy tego typu kuracji medycznej. Jak wybrać właściwy model i na czym skoncentrować się podczas dokonywania selekcji? Sprawdź poniżej.

 

Ogólne działanie

Niezależnie od tego, na jaki typ fachowej aparatury dotleniającej zdecyduje się pacjent, warto wiedzieć, na czym generalnie polega ten sposób leczenia. Mówiąc w skrócie – koncentrator tlenu skrupulatnie oddziela tlen od azotu oraz wszelkich innych gazów, pozostawiając w aparaturze wyłącznie maksymalnie oczyszczone masy powietrza, w związku z czym do płuc chorego trafia tlen w zwiększonym stężeniu. Jeśli chodzi o lepszej jakości urządzenia, to dają one sposobność uzyskania nawet 96-procentowe stężenie, co pozwala nie tylko zlikwidować uporczywe symptomy niewydolności oddechowej takie jak nagłe ataki duszności czy kłopoty z dekoncentracją, ale także jest to sposób na zupełne wyeliminowanie różnorodnych dolegliwości. Niestety, wraz z wysoką technologią aparatury takiej jak koncentratory tlenu idzie jednocześnie dość duży koszt wiążący się z zakupem sprzętu na własność. Rozwiązaniem dla potrzebujących tlenoterapii okazują się nowoczesne i profesjonalne wypożyczalnie urządzeń medycznych typu Elektrotechmed, które proponują najwyższej jakości modele na wynajem. Pacjent może przebierać w solidnych urządzeniach rekomendowanych marek, wypożyczając je na określony z góry czas, a następnie ma sposobność przedłużania umowy na ten sam asortyment bądź wymiany na inny, na przykład dużo nowszy bądź lepszy technicznie.

Warte uwagi

Biorąc pod uwagę rozległy wachlarz rozmaitych urządzeń medycznych z kategorii koncentratory tlenu, w szczególności wyróżnia się dwie podstawowe kategorie tego rodzaju sprzętu. Mowa tu o koncentratorach przenośnych oraz stacjonarnych. Pierwsze są to mobilne urządzenia, które można ze sobą zabierać w dowolne miejsce, na co pozwala zwłaszcza ich kompaktowa budowa. Do tego są one praktyczne bowiem niedużo ważą. Jeżeli natomiast mowa o modelach stacjonarnych, to umiejscawiane są one w jednym, konkretnym punkcie i są większe gabarytowo, lecz mimo wszystko także o wiele bardziej wytrzymałe, przypominając typowy szpitalny asortyment. Niezależnie jednak od tego, na jaki rodzaj koncentratora tlenu zdecyduje się leczony, należy mieć na względzie, że tlenoterapia to kuracja nie jednorazowa, a wymagająca systematycznego zastosowania. Efekty są widoczne natychmiast, jeśli chodzi o ustąpienie pojedynczych symptomów typu nagłe ataki duszności czy omdlenia na skutek niedotlenienia, niemniej jednak na bardziej spektakularne rezultaty terapii wymaga się cierpliwego oczekiwania i regularnego korzystania ze sprzętu wedle zaleceń specjalisty -niekiedy nawet i kilka miesięcy. Często lekarz prowadzący wskazuje na konieczność wprowadzenia tlenoterapii na stałe – w przypadku przewlekłych chorób lub rozmaitych schorzeń w stadium zaawansowanym.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *