Kto zostanie patronem naszego lotniska?

2016-11-25 11:33:24

Nowodworskie lotnisko będzie miało swojego patrona. Zmiana dotychczasowej nazwy tania jednak nie będzie.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Patronem lotnisko w Nowym Dworze Mazowieckim będzie poeta Cyprian Kamil Norwid? Interpelacje w tej sprawie złożył jeden z mazowieckich radnych. Zmiana ta nie będzie jednak należała do najtańszych, a sam Norwid to jedynym kandydatem na patrona portu lotniczego. Brana jest również pod uwagę kandydatura Jana Karskiego. Koszt operacji to według stacji TVN Warszawa 750 tys. zł plus koszty administracyjne związane ze zmianą nazwy.

– Urodził się w skromnej rodzinie na Mazowszu we wsi w Laskowo-Głuchy w 1821 roku. Był artystą wszechstronnym: poetą, dramatopisarzem, prozaikiem, rzeźbiarzem, malarzem, znawcą muzyki i tłumaczem. Jego działalność niedoceniana za życia została odkryta dopiero w okresie Młodej Polski, ale również współcześnie zyskuje coraz więcej miłośników i propagatorów. Prace nad dziełami Cypriana Kamila Norwida prowadzi wiele ośrodków i zespołów badawczych. Oprócz badań norwidologów, zgłębianiem wiedzy o poecie i jego twórczości zajmują się szkoły jego imienia – pisze w interpelacji radny Ludwik Rakowski.

Jak informuje TVN Warszawa wśród potencjalnych kandydatów do zostania patronem nowodworskiego lotniska jest również Jan Karski, emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego na zachodzie Europy. Jednak o powodzeniu zmiany zadecyduje nie tyle nazwisko kandydata, a koszty związane z wdrożeniem nowej nazwy.

Tę zmianę będą musiały zaakceptować przede wszystkim władze lotniska, które brać będą pod uwagę zapewne ogromne koszty związane z dostosowaniem się do zmiany. Zmianie ulec będą musiały bowiem nie tylko wszystkie oficjalne dokumenty, szyldy, ale także tablice informacyjne, tabliczki, loga, a nawet strona internetowa samego lotniska. To niestety jest bardzo kosztowne.

Pozostaje nam tylko czekać na oficjalną decyzję w tej sprawie.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *