KRONIKA KRYMINALNA

2017-05-19 10:00:55

 

LOTNISKO WARSZAWA-MODLIN
Cudzoziemiec przekroczył czas pobytu

50-letni obywatel Egiptu pomimo posiadania ważnego paszportu oraz wizy Schengen został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z nowodworskiego lotniska.
Egipcjanin podczas kontroli legalności pobytu okazał ważny paszport oraz grecką wizę Schengen. Niestety pomimo tego, że obydwa dokumenty nie budziły jakichkolwiek wątpliwości, co do ich autentyczności i ważności mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało cudzoziemiec przebywał na terytorium Schengen 107 dni, przekraczając o 17 dozwolony łączny czas pobytu w okresie 180 dniowym. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za przebywanie na terytorium RP nie posiadając do tego tytułu prawnego.
Wobec cudzoziemca zostanie wszczęte przez Komendanta Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązującej do powrotu.

nadwislanski.
strazgraniczna.pl

NOWY DWÓR
Ukradli samochód z parkingu

 

W nocy z 8 na 9 maja nieznany sprawca lub sprawcy dokonał/li kradzieży samochodu marki Toyota Yaris z parkingu przy ulicy Sikorskiego. Straty oszacowano na 37 tysięcy złotych. Sprawą już zajęła się nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

WL

 

 

POWIAT
W tydzień 4 pijanych kierowców

Coraz częściej na polskich drogach pojawiają się pijani kierowcy. W ostatnim czasie, w naszym powiecie, policjanci odnotowali 4 takie przypadki.
8 maja tuż przed godz. 23.00 w okolicy ulicy Mickiewicza w Nowym Dworze Mazowieckim policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 41-letniego kierowcę Fiata. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
09 maja przed godz. 14.00 w Gałachach policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 56-letniego kierowcę fiata. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie.
11 maja po godz. 10.00 w Witkowie Polskim gm. Leoncin policjanci WRD zatrzymali do kontroli 42-letniego kierującego Volswagena Vento. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
13 maja po godzinie 21.00 w miejscowości Kazuń Bielany policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 29-letniego kierującego Fordem Mondeo. Mężczyzna po przebadaniu miał prawie promil alkoholu w organizmie.
Wszyscy odpowiedzą za jazdę po pijanemu i stracą prawo jazdy. Dodatkowo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policja apeluje, aby nie prowadzić pojazdów na tzw. „podwójnym gazie”. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność za siebie, jak również za pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, a jazda pod wpływem alkoholu jest karana bezwzględnie.

WL

NOWY DWÓR
Okradli piwnicę

W okresie od 26 kwietnia do 11 maja nieznany sprawca lub sprawcy dokonał/li włamania do prywatnej piwnicy przy ulicy 29-listopada, dopuszczając się kradzieży 3 rowerów, których łączną wartość oszacowano na 3 tysiące złotych. Postępowanie w sprawie prowadzi nowodworska policja.

WL

 

Z NOTATNIKA STRAŻNIKA
Budowniczy spalali odpady w ognisku

Do tej sytuacji doszło
13 maja na ulicy Dębowej w Nowym Dworze Mazowieckim.
Pracownicy budowy zostali pouczeni przez strażników miejskich, że termiczne przekształcanie odpadów prowadzi się wyłącznie w spalarniach odpadów lub we współspalarniach, „kto termicznie przekształca odpady poza spalarnią lub współspalarnią podlega karze aresztu lub grzywny”, jest to żadna kara, bo cennym zdrowiem zapłacimy za to wszyscy. Ognisko zagaszono.
W trosce o zdrowie wszystkich mieszkańców strażnicy apelują, aby w piecach domowych spalać tylko i wyłącznie odpowiedni dla pieca materiał opałowy, nie palić odpadów na ogniskach. Przyczynimy się tym bowiem do poprawy, jakości zdrowia i życia nas wszystkich.

red.

POMIECHÓWEK
Okradli budynki gospodarcze

W okresie od 25 marca do 12 maja nieznany sprawca lub sprawcy dokonał/li włamania do budynku gospodarczego i pomieszczenia piwnicznego Ich łupem padły m.in. profile aluminiowe oraz przewód energetyczny. Straty oszacowano na ok. 8 tysięcy złotych.

WL

 

 

Comments

comments

1 komentarz

  1. Ola odpowiedz

    W artykule o pijanych kierowcach jest błąd językowy. Nie pisze się “w Gałachach” tylko “na Gałachach “

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *