Klub ożyje na nowo

2015-10-20 3:33:07

11 listopada, tuż po uroczystej Mszy Świętej odprawionej na cmentarzu fortecznym w Modlinie Twierdzy, po raz pierwszy od wielu lat Klub Garnizonowy ożyje na nowo

Kilka lat temu w dawnym kasynie oficerskim w Modlinie Twierdzy działało kino, koła zainteresowań dla dzieci i młodzieży. Teraz miejsce to jest martwe, ma jednak swój klimat.

11 listopada będziemy obchodzić 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia o godzinie 11:00 – tradycyjnie na cmentarzu fortecznym w Twierdzy zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.

Po niej natomiast, na schodach głównych Klubu Garnizonowego – na parterze – odbędzie się koncert pieśni legionowych w wykonaniu Wojciecha Bardowskiego. Zabrzmią takie pieśni, jak: “My pierwsza brygada” czy “Czerwone Maki pod Monte Casino”. Klub odżyje na nowo.

Mieszkańcy mają nadzieję, że to nie ostatni koncert, który ma się odbyć w tym budynku. Wierzą również w to, że klub będzie już niedługo spełniał taką rolę, jaką spełniał do ostatniego dnia – przed jego całkowitym zamknięciem.

Adam Balcerzak

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *