Kierowała pijana i na zakazie, a pasażer miał narkotyki

2022-10-20 10:03:19

W poniedziałkowy wieczór policjanci z nasielskiego komisariatu zatrzymali kierującą nissanem 27- latkę, która w organizmie miała blisko 2 promile alkoholu, a do tego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 33- letni pasażer auta posiadał przy sobie marihuanę. Kobiecie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności, a jej koledze 3 lata więzienia.

17 października br. przed godz. 21:00, funkcjonariusze prewencji z Komisariatu Policji w Nasielsku, na ul. Kolejowej podjęli interwencję wobec kierowcy nissana. Almera nie trzymała prostego toru jazdy, a funkcjonariusze podejrzewali, że siedząca za kierownicą kobieta, może być pijana. Chwilę po podjęciu kontroli drogowej, poczuli od 27- latki silną woń alkoholu, a badanie stanu trzeźwości potwierdziło tylko ich przypuszczenia. Użyty alkomat wykazał, że mieszkanka powiatu pułtuskiego w wydychanym powietrzu ma blisko 2 promile alkoholu.
Kobieta jak się okazało, posiadała również aktualny zakaz kierowania pojazdami, wydany przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie.
To jednak nie koniec. Podczas kontroli nasielscy policjanci ujawnili u podróżującego z nią 33- latka torebkę foliową, a w niej susz roślinny. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że to marihuana.
Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, 27- latce za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu, grozi kara do 5 lat więzienia. Natomiast pasażerowi, za posiadanie środków odurzających, kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

podkom. Joanna Wielocha /rr
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…