Facebook
Kierował pijany i bez prawa jazdy

2022-07-28 3:20:31

26 lipca br. nasielscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Kierujący lanosem 29- latek nie dość, że prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości to jeszcze nie posiadał uprawnień do kierowania. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem pułtuskiej prokuratury.

We wtorek około godz. 21:30 policjanci nasielskiej prewencji, ul. Płońskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego lanosem. Podczas interwencji mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany. Mundurowi wyczuli też od niego woń alkoholu.
Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, wykazało, że mieszkaniec gminy Glinojeck w wydychanym powietrzu ma 0,63 promila alkoholu. Na dodatek po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że w ogóle nie posiada prawa jazdy.
Zgodnie z art. 178a par. 1 kodeksu karnego, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierownie bez wymaganych uprawnień, zostanie skierowany przeciwko niemu wniosek do sądu.
Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

Pamiętajmy!!!
Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Policjanci apelują o niewsiadanie za kierownicę po najmniejszej nawet ilości wypitego alkoholu.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *