Kapsuła Niepodległości 2018

2018-12-06 1:15:31

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy

Redakcja Tygodnika Nowodworskiego oraz miasto Nowy Dwór Mazowiecki serdecznie zaprasza do wspólnego zakończenia mijającego roku, obchodzonego w duchu 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości.

Projekt, który nazwaliśmy KAPSUŁĄ NIEPODLEGŁOŚCI to nie tylko uczczenie tak ważnej dla nas rocznicy, ale również pozostawienie po sobie, dla naszych dzieci i wnuków – pamiątek, które symbolizują nasze czasy, naszą teraźniejszość. To również jedyna taka okazja do promocji Samorządów oraz najlepszych Przedsiębiorców.

31 grudnia 2018 r. o godz. 12:00 planujemy uroczystość na skwerze imienia ks. Stanisława Poniatowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Razem z przedstawicielami Urzędu Miejskiego i Panem Burmistrzem, Jackiem Kowalskim, wkopiemy pamiątkowy pojemnik z różnymi, włożonymi do jego wnętrza przedmiotami. Hermetycznie zamknięty, ozdobiony pamiątkowym frontem pojemnik, nazwany jest KAPSUŁĄ NIEPODLEGŁOŚCI.

Proponujemy naszym dzieciom i wnukom, by otworzyli go nie wcześniej niż za 50 lat, czyli w 2068 roku. Kapsuła zawierać będzie uroczysty “List do Przyszłych Pokoleń”. Podpisany zostanie przez szacowne gremium obecnych na uroczystości Uczestników przedsięwzięcia. Najważniejszą zawartością Kapsuły będzie specjalne, Pamiątkowe Wydanie Tygodnika Nowodworskiego.

W specjalnym wydaniu zamieścimy prezentacje ważnych firm i instytucji miasta i powiatu. Wierzymy, że Uczestnicy zechcą zaprezentować historie swoich firm i instytucji, osiągnięcia, kierownictwo i pracowników. Ta część publikacji będzie płatna dla podmiotów uczestniczących w przedsięwzięciu.

Do KAPSUŁY chcemy włożyć również 10 rysunków, które będą przedstawiać nasze miejscowości za 50 lat. To będzie wyróżnienie dla zwycięzców konkursu rysunkowego, którym nagrody wręczymy podczas naszej uroczystości 31 grudnia. Do konkursu zapraszamy uczniów szkół podstawowych. Termin dostarczenia prac do redakcji TYGODNIKA NOWODWORSKIEGO – 17 grudnia 2018 r. (poniedziałek) do godz. 15:00 (Legionowo, ul. Rynek 2). Format maksymalny – A3. Technika – dowolna (ale płaska). Podpis – na odwrocie rysunku prosimy napisać imię i nazwisko autora, nazwę szkoły oraz kontakt telefoniczny, lub e-mailowy do nauczyciela rodzica lub szkoły.

Każdy Uczestnik Projektu będzie mógł dodatkowo włożyć do Kapsuły Niepodległości własne, przedmioty w formie papierowej: fotografię, list, pocztówkę lub inny dokument. Mieszkańcy swoje pamiątki mogą zostawiać w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, do 14 grudnia 2018 r. do godz. 12:00.

Do Kapsuły Niepodległości włożymy także inne, drobne zaproponowane przez Czytelników i Partnerów przedmioty.

Projekt będzie promowany na naszych stronach internetowych i na Facebook`u. Zapewnimy mu również promocję w innych mediach.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym historycznym projekcie!

Na wszelkie pytania odpowie p.o. redaktor naczelna Tygodnika Nowodworskiego, Ewa Gruszka pod nr tel. 519-154-428, mail: marketing@nowodworski.info

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *