Kampinoski Park Narodowy: Rozmawiali o turystyce

2016-10-01 12:05:19

15 września br. w Julinku odbyła się konferencja pn. “Rozwój turystyki na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego oraz w jego okolicach poprzez budowanie marki lokalnej”. Patronat honorowy nad konferencją objął Minister Rozwoju.

Na spotkaniu pojawili się także przedstawiciele samorządów, przedstawiciele branży turystycznej oraz organizacji pozarządowych.

Konferencję otworzył i przywitał uczestników Paweł Białecki – Prezes Zarządu Stowarzyszenia “Między Wisłą a Kampinosem”. Następnie Piotr Grzelak – Dyrektor Biura omówił główne założenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, w tym możliwości finansowania działań związanych z rozwojem i promocją dla rozwoju przedsiębiorczości w kontekście procesu budowy marki lokalnej.

Kolejny punkt konferencji stanowiło omówienie procesu tworzenia marki lokalnej na obszarze Stowarzyszenia “Między Wisłą a Kampinosem”, który przedstawił Paweł Białecki – Prezes Zarządu.

Ostatnia część konferencji dotyczyła produktu turystycznego na terenie KPN i w jego okolicach, którą przedstawiła Pani Agnieszka Piech – ekspert ds. turystyki i rekreacji. Pan Marek Kamiński – Prezes Zarządu ZPR Express Sp. z o.o. omówił, co dotychczas i z jakim pozytywnym skutkiem udało się zrobić w Julinku. Pani Małgorzata Mickiewicz Z-ca Dyrektora KPN zaprezentowała zaś stanowisko Kampinoskiego Parku Narodowego w sprawie uwarunkowania dla rozwoju turystyki na jego terenie.

Elementem kończącym spotkanie było wspólne zwiedzanie Parku Rozrywki Julinek.

Stowarzyszenie “Między Wisłą a Kampinosem”

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *