Już nie spłonie

2018-11-08 11:33:43

Zakroczymska rudera przy Gdańskiej 24 przestała istnieć. W miejscu, gdzie stał budynek, dziś zobaczymy jedynie uporządkowaną działkę. W sobotę, 3 listopada, za zgodą Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego obiekt został rozebrany przez władze samorządowe.

Jak pisaliśmy przed tygodniem, 24 października w budynku wybuchł pożar, który stanowił bezpośrednie zagrożenie dla sąsiednich posesji. Już następnego dnia, na skutek interwencji mieszkańców, władze gminy postanowiły podjąć zdecydowane kroki. Ponieważ, jak się okazało, właściciel nieruchomości prawdopodobnie nie żyje, zwrócono się do PINB o wydanie pilnej zgody na rozbiórkę. Na taką decyzję zazwyczaj czeka się miesiącami brnąc przez potoki biurokracji. Tym razem jednak decyzja wydana została w ciągu zaledwie kilku dni.

– Budynek po spaleniu zagrażał bezpieczeństwu sąsiednich zabudowań, gdyż istniało podejrzenie że ktoś może podpalić jego pozostałości kolejny raz – przyznaje Maciej Dubiel z zakroczymskiego magistratu. Jego zdaniem na tym się nie skończy. – Podjęliśmy też kroki mające na celu wyburzenie budynku starej kuźni przy ul. Płońskiej, która od lat szpeci swoim wyglądem i stanowi miejsce libacji alkoholowych = zapowiada.

Budynek przy Gdańskiej 24 wyburzono za cztery i pół tys. zł. Zdaniem burmistrza A. Ciecierskiego nie jest to suma wygórowana. – Za bezpieczeństwo mieszkańców warto było tyle zapłacić – deklaruje burmistrz dziękując za PINB za szybką decyzję.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *