Już jutro II Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego

2017-09-22 8:07:33

Dzisiaj – 22 września – na dzień przed II Biegiem na Kopiec Powstania Warszawskiego, w Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie odbyła się konferencja prasowa.

Program jutrzejszego biegu przedstawia się następująco:

11:00 – 21:30 – otwarte biuro zawodów oraz depozyt pod namiotami pod Kopcem Powstania Warszawskiego. Możliwość odbioru pakietów startowych oraz zakupu pakietu w cenie 100 zł brutto.

11:00 – początek wydarzenia, przywitanie pierwszych uczestników, start pracy biura zawodów

12:30 – oficjalny start II Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego. Honorowym starterem jest Kombatant Pułkownik Bogdan Bartnikowski ps. Mały, reprezentant IV Obwodu Ochota Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

12:30 – 22:00 – falowe starty co 6 minut według wybranych przy zapisach godzinach startu. Bieżące komentowanie sytuacji na trasie biegu przez konferansjerów – Wojciecha Hadaja oraz Bartłomieja Zdanowicza. Zawodnicy, którzy ukończą bieg, proszeni są o kierowanie się na scenę w celu otrzymania na niej medalu.

17:00 – symboliczny start grupy 63 zawodników wraz z Gośćmi Specjalnymi oraz Organizatorami i Grupami Historycznymi. Wspólne wejście na Kopiec Powstania Warszawskiego, by pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego zmówić modlitwę za poległych oraz za zdrowie Weteranów, wspólne złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy. Zawodnicy następnie zbiegają ścieżką leśną, a osoby, które nie biorą udziału w biegu z powrotem schodzą schodami do miasteczka biegacza.

Od 17:00 co 15-30 minut na scenie występować będzie Wiesław Komasa, który będzie recytował wybrane wiersze Reduty Kaliskiej. Możliwy jest również występ Profesora Uniwersytetu Jagielońskiego Pana Krzysztofa Stanisława Polaka, który wykona utwory muzyczne znajdujące się na płycie przygotowanej przez IV Obwód Ochoty Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

22:00 – zakończenie II Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego.

Zamykamy o 22:00 trasę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z konferencji:

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *