Jechał pijany, uszkodził zaparkowane auta, a na koniec “schował się” przez policjantami w mercedesie

2022-10-04 1:16:34

Kilka dni temu policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali 33-latka, który kierował mercedesem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W nocy z 28/29 września br., na numer alarmowy oficera dyżurnego zatelefonował mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego. Poinformował, że zauważył jadącego przez most na Wiśle mercedesa, którego kierujący prawdopodobnie jest pijany. Pojazd poruszał się całą szerokością drogi, co chwila odbijając się od barierek. Zgłaszający, nie tracąc auta z zasięgu wzroku, jechał za nim i telefonicznie informował policjantów, w którym kierunku auto się przemieszcza.
Kierowca mercedesa na ul. Cichej spowodował kolizję, uderzając w zaparkowane pojazdy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Mundurowi z Wydziału Prewencji niezwłocznie udali się na ul. Leśną. Tam zauważyli uszkodzonego mercedesa. Kierujący nim mężczyzna zamknął się w aucie od środka i nie chciał otworzyć drzwi mundurowym.
Funkcjonariuszom udało się dostać do wnętrza pojazdu. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 33-latek w wydychanym powietrzu ma ponad 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. W tym czasie policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. 33-latek do wszystkiego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia, to również skrajna nieodpowiedzialność, która może nieść ze sobą tragiczne w skutkach konsekwencje. Policja apeluje o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.

podkom. Joanna Wielocha/ea
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…