Jechał oplem mając ponad 2 promile

2018-02-23 7:05:47

Dzięki policjantom z Czosnowa kolejny nietrzeźwy kierowca odpowie za swój czyn.


W minioną sobotę tuż przed godziną 15.00 na drodze nr 7, policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli kierującego oplem. W trakcie rozmowy z 47-latkiem mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że kierowca jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Dariusz B. odpowie za kierowaniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z nowodworskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła “JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Policja apeluje również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *