Jak zrobić idealnie białe pranie? Poznaj 4 proste zasady białego prania

2020-10-14 1:36:15
Wielu z nas prawdopodobnie przeżyło niegdyś moment załamania, gdy ulubiona biała koszula straciła swój śnieżnobiały kolor podczas prania. Co gorsze, wyjęliśmy ją z pralki zafarbowaną, na przykład na różowo. Aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości, dobrze będzie trzymać się kilku prostych zasad, dzięki którym pożegnamy się z tym problemem.

 

Segregacja prania

Zanim wrzucimy ubrania do pralki, należy je dokładnie przejrzeć. Zdarza się, że nawet ubrania naprawdę wysokiej jakości potrafią zafarbować pozostałe materiały znajdujące się w bębnie pralki. Dlatego tak ważna jest dokładna segregacja ubrań przed zrobieniem prania. Starannie oddzielamy białe pranie od kolorowego i czarnego. Co więcej, aby zadbać o jakość struktury włókien białych tkanin i nie tylko, należy zwrócić uwagę na zawartość kieszeni – chusteczka higieniczna potrafi zrobić niezły bałagan w pralce. Powinniśmy również zasunąć wszystkie zamki i zapiąć haczące elementy, aby nie zaciągnąć delikatnych materiałów.

Co istotne, jeśli zależy nam na nieskazitelnej bieli, oddzielajmy białe ubrania od tych w jasnych kolorach lub białych, ale znoszonych. Wówczas zyskamy jeszcze większą pewność, że z pralki wyjmiemy idealnie białe ubrania.

Temperatura prania

Wiele nowoczesnych pralek ma sporo programów dedykowanych praniu konkretnych ubrań. Znajdziemy również funkcje przygotowane z myślą o białych materiałach. Czym wyróżniają się takie programy prania? Przede wszystkim niższą temperaturą. Białe ubrania prane w temperaturze wyższej niż 40 stopni Celsjusza mogą stawać się szare bądź żółte. Jeśli nie mamy pralki posiadającej specjalny program do białych ubrań, ręcznie ustawiamy niższą temperaturę prania.

Odpowiedni środek piorący

Szukając środka piorącego, który nada się do prania białych ubrań tak, by zachowały one swój nieskazitelny kolor, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • środek piorący powinien być dedykowany białym materiałom – w ten sposób dodatkowo zabezpieczamy się przed utratą i zmianą koloru;
  • proszek lub płyn musi aktywować się w niższej temperaturze – dzięki temu pranie będzie naprawdę skuteczne;
  • dodatkowym atutem będzie działanie dezynfekujące bez potrzeby użycia wody w bardzo wysokiej temperaturze – wówczas nie będziemy musieli przeprowadzać dezynfekcji termicznej, bo nawet podczas zwykłego prania dokładnie oczyścimy materiały z zanieczyszczeń: bakterii, grzybów i roztoczy kurzu domowego;
  • skład powinien być hipoalergiczny – w przypadku niedokładnego wypłukania się produktu (co zdarza się dość często), detergent nie będzie podrażniał wrażliwej skóry; do tego to rozwiązanie przeznaczone dla alergików;
  • dla bezpieczeństwa naszej skóry oraz pranych ubrań, dobrze będzie wybierać produkty, których działanie potwierdzają badania oraz certyfikaty.

Czy istnieją produkty, które łączą w sobie wszystkie te cechy? Tak – nowość na rynku, czyli monoprodukty Mr. ZIGGI są dezynfekujące i hipoalergiczne, a ich skoncentrowana formuła pozwala na dokładne prania w niższej temperaturze. Wybierz proszek lub płyn do prania białych ubrań, aby zyskać gwarancję dokładnie oczyszczonych białych tkanin. Sprawdź produkty na stronie: http://mr-ziggi.pl/produkty/.

Oznaczenia prania na ubraniach

Sprawdzajmy metki przed praniem – ta zasada tyczy się wszystkich ubrań, nie tylko białych. To właśnie na nich producent udzieli nam wszystkich najważniejszych informacji dotyczących tego, jak powinno wyglądać pranie materiałów. W ten sposób dobierzemy odpowiednią temperaturę wody, program pralki, a także poprawnie wysuszymy i wyprasujemy ubrania. W przypadku białych ubrań to dodatkowo ważne, ponieważ na metce znajdziemy informację, czy producent pozwala nam na użycie wybielacza. Niektóre delikatne materiały źle znoszą działanie takich środków, dlatego najlepiej będzie upewnić się przed skorzystaniem z nich, czy na pewno nie zaszkodzą naszym ubraniom.

Jak zrobić białe pranie?

Podsumowując, podczas robienia białego prania najważniejsze jest, aby zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • dokładną segregację ubrań przed włożeniem ich do pralki;
  • dobór odpowiedniej, niskiej temperatury lub ustawienie programu dedykowanego białym materiałom;
  • użycie wysokiej jakości środka piorącego, na przykład Mr. ZIGGI;
  • sprawdzenie zaleceń producenta na metce.

Dzięki przestrzeganiu tych kilku prostych zasad możemy zyskać pewność, że pranie wyjęte z pralki pozostanie idealnie białe przez naprawdę długi czas.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *