Jak ulice rozbłysną na święta?

2015-11-25 1:27:25

Władze większych i mniejszych miast starają się wprowadzić swoich mieszkańców w świąteczny nastrój, oświetlając ulice bożonarodzeniowymi iluminacjami i ustawiając na głównych placach ogromne choinki. Czy tak będzie również w tym roku?

Nasielsk. Świąteczna wierzba 

W gminie całym mózgiem operacji “Przystrajamy miasto na święta” jest Jadwiga Szymańska, kierownik Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

– Od lat to robi i tak już zostało – wyjaśnia nam ze śmiechem jedna z nasielskich urzędniczek z działu promocji.

Jak się uda, to świąteczne lampki będą cieszyć oczy nasielszczan już 6 grudnia.

-To jednak mało prawdopodobne. Możemy nie zdążyć, więc lepiej nastawić się na 18-tego – wyjaśnia Szymańska.

Jak zatem będzie wyglądało miasto? Na głównym rynku zabraknie co prawda choinki, ale będzie wierzba płacząca mieniącymi się soplami lodu. Na ul. Jana Pawła pojawią się natomiast LED-owe “ślimaki”.  Świąteczne lampki rozbłysną też na głównej ulicy Pieścirogów.

Żeby miasto wyglądało jak z bajki, Urząd Miejski w Nasielsku dokupił dodatkowe białe oświetlenie. Wydał na nie 30 tys. zł.

 

Czosnów. Kolorowa fontanna

Gmina rozbłyśnie około 10 grudnia. Podobnie jak w zeszłym roku będą oświetlone ulice Warszawska i Lercha. W parku kolorami zamieni się fontanna.

– Jeśli starczy środków, to coś dokupimy – zapewniono nas w wydziale promocji.

W Czosnowie zabraknie niestety świątecznego drzewka, więc należy mieć nadzieję, że mieszkańcy sami zadbają o ten element w swoich domach i na podwórkach.

 

Leoncin. Trzy choinki przed urzędem

Świąteczna iluminacja pojawi się tutaj na początku grudnia. Będzie tak jak z zeszłym roku – m. in. trzy przystrojone choinki przed Urzędem Gminy. Świecidełka zawisną też nad ulicą prowadzącą z urzędu do wiejskiej świetlicy.

– Na budynku zawiesimy neon z napisem “Wesołych  Świąt”. To chyba wszystko, bo wiadomo – brak pieniążków – dowiedzieliśmy się od leoncińskich urzędników.

 

Zakroczym. Choinka na rondzie

Tradycyjnie już w centrum Zakroczymia przy ulicy Koźmińskiego zawiśnie napis “Wesołych Świąt”. Na rondzie pojawi się duża, ozdobiona choinka.

– Jak duża, ciężko mi powiedzieć – wyjaśnia Kamil Krajewski z działu promocji.

Zostanie także przyozdobiony Urząd Gminy. Wszystkie dekoracje pojawią się 6 grudnia.

 

Nowy Dwór Maz. To samo, co przed rokiem

– Postaramy się, żeby oświetlenie zainstalowane zostało do 6 grudnia – taką informację otrzymaliśmy z nowodworskiego wydziału promocji.

Elementy będą takie, jak w zeszłym roku. Miejsca prawdopodobnie też, czyli przystrojone ulice Warszawska i Paderewskiego.

 

Do środy (25.11) informacji na temat świątecznych dekoracji nie otrzymaliśmy z Urzędu Gminy w Pomiechówku.

 

 

.

Agata Czarnecka/BA

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *