Facebook

Jak najszybciej dostać się do Nowego Dworu?

2016-10-25 1:41:48
Pociąg, bus, a może samolot? Nowy Dwór Mazowiecki to miasto bardzo dobrze skomunikowane zarówno z Warszawą, jak i z innymi większymi miejscowościami w Polsce.

 

Nowy Dwór Mazowiecki jest ważnym węzłem komunikacyjnym. W mieście krzyżują się aż trzy drogi krajowe: droga nr S7 prowadzi od Gdańska do Krakowa, droga nr 62 łączy Włocławek z Siemiatyczami, natomiast droga nr 85 stanowi łącznik dróg S7 i 62. Prowadzą tu również drogi wojewódzkie nr 575, 579, 630 oraz 631. Samochodem można tu dotrzeć chociażby jedną z dwóch dróg krajowych. Wybierając środek komunikacji zbiorowej należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę przejazdu, ale też m.in. korki w godzinach szczytu.

Do Nowego Dworu bardzo łatwo można też dojechać transportem zbiorowym. Dworzec kolejowy w Nowym Dworze Mazowieckim obsługuje zarówno lokalne, jak i dalekobieżne połączenia. Pociągami Kolei Mazowieckich można tu dojechać m.in. z Warszawy, Legionowa, Działdowa, Nasielska, Ciechanowa, Sierpca i Mławy. Od 2009 roku spółka PKP Intercity obsługuje połączenia m.in. z Warszawą, Kołobrzegiem, Gdynią, Koszalinem, Lęborkiem, a w sezonie także z Łebą. Z kolei stacje PKP Modlin i PKP Modlin Lotnisko oprócz połączeń lokalnych obsługują też połączenia z Krakowem, Olsztynem, Katowicami, Kielcami, Kołobrzegiem, Gdynią i Łebą. Przed wyruszeniem w podróż warto sprawdzić dostępny rozkład jazdy PKP na stronie GoEuro.pl – to prosta wyszukiwarka połączeń kolejowych, autobusowych i lotniczych.

Oprócz połączeń lotniczych i kolejowych, w Nowym Dworze funkcjonują też połączenia autobusowe. Nie jest to jednak najszybszy sposób podróżowania, szczególnie w godzinach szczytu. Zarówno jadąc od strony Warszawy, jak i w kierunku stolicy trzeba się liczyć ze sporymi korkami ulicznymi. Niemniej oferta przewoźników autobusowych jest szeroka i często stanowi jedyną alternatywę, szczególnie w przypadku połączeń z miejscowościami nieposiadającymi stacji kolejowej. Przewoźnicy tacy jak PKS „Polonus”, Translud, PKS Ciechanów i PKS Grodzisk Mazowiecki obsługują linie na terenie powiatu nowodworskiego i powiatów ościennych, do Warszawy, Płońska czy Ciechanowa. W samym Nowy Dworze funkcjonują też cztery linie komunikacji miejskiej.

Od 2012 roku położony w północnej części Nowego Dworu Port Lotniczy Modlin obsługuje regularne połączenia lotnicze z całym światem. Dolecieć tu można praktycznie z każdej stolicy europejskiej. Samolot to niewątpliwie najszybszy i najbardziej komfortowy środek komunikacji, z oczywistych względów nie jest to jednak najtańsze rozwiązanie.

 

Comments

comments

2 komentarze

 1. ciekawa odpowiedz

  W mieście brakuje autobusów, ale można powiedzieć że jest dobrze skomunikowane z Warszawą (dwie alternatywne drogi) i Europą (lotnisko). Co do PKP to moim skromnym zdaniem powinni dotrzymać obietnicy o SKM i dobudować niezbedne stację i połaczyść poszczegolne części miasta ze stolicą:
  a)stacja Janowek powinna zostać przesunięta do Benckisera ( pod warunkiem że w dzielnicy przemyslowej nie powstanie cmentarz, a będzie się rozwijał przemysł) >> NDM Okunin,
  b)druga stacja powinna się znaleźć pod wiaduktem przy Leśnej >> NDM OM,
  c)trzecia w obecnej lokalizacji obok NOSiRu >> NDM NOSiR
  d)czwarta w obecnym miejscu w Modlinie ( niewiem skąd pomysł żeby robić stacje tuż przed mostem gdzie jest bardzo ograniczona widoczność)>> NDM Modlin
  e)piąta przy Twierdzy (może Smart City dofinansowało by budowę torów na alternatywnej trasie)>> NDM Twierdza Modlin
  f)szósta przy lotnisku >>NDM Lotnisko.

 2. IS odpowiedz

  Ubawił mnie ten artykuł.
  Z Nowego Dworu na cały świat, ale pomiędzy osiedlami dramat.
  Z Twierdzy jest najlepsza komunikacja.
  W weekend do centrum Nowego Dworu ciężko dojechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…