Facebook

Jak dojechać z Nowego Dworu na lotnisko Chopina?

2019-06-14 1:07:33
Jest kilka opcji, z których możesz skorzystać. Warto rozważyć każdą, uwzględniając zarówno jej zalety, jak też niedogodności. Jeżeli masz swój samochód, to z pewnością zastanawiasz się nad własnym transportem. Tuż przy lotnisku znajduje się parking Okęcie. Postój na nim ma jednak swoją cenę – kilkaset złotych w przypadku tygodniowego postoju. To droga opcja. Czy są inne?

Artykuł partnera

Samochodem, ale nie własnym

Chcąc zaoszczędzić na parkingu przy lotnisku w Warszawie, decydujesz się poprosić o pomoc znajomego. Wydaje Ci się to jedyna dobra opcja. Mogą pojawić się jednak problemy. Twój wylot jest w godzinach pracy przyjaciela bądź też późno w nocy. Na pewno szybko dojedziesz do celu i w komfortowych warunkach, ale nie chciałbyś być od nikogo uzależniony.

Z miłym kierowcą

Czyli taksówką, która zawiezie Cię nie tylko parking przy lotnisku Chopina, ale pod samo wejście. Z Nowego Dworu do Warszawy jest ok. 50 km, a każdy kilometr to cena ok. 3 zł, taksówkarz może policzyć to podwójnie, musi przyjechać z Warszawy po Ciebie lub wrócić do Nowego Dworu. To byłby drogi transport.

Oszczędzamy z autobusem

Znacznie mniej zapłacisz za autobus. Musisz się jednak dostosować do rozkładu jazdy i uwzględnić ewentualne opóźnienia. A co, jeżeli autobus przyjedzie już bardzo spóźniony? Jest ryzyko, że nie zdążysz na lot. To może podróż busem z prywatnym przewoźnikiem? Jeżeli wyjeżdżasz sam i masz niewielki bagaż, możesz się zdecydować na tę opcję. Z dziećmi i dużą walizką jest już znacznie trudniej.

Dojazd swoim autem

To najlepsze rozwiązanie, jeżeli odliczymy koszty parkingu Okęcie. Aby było to możliwe, wybierz usługę START Parking. Na czym ona polega? Rezerwacji dokonujesz online. W ramach oferty otrzymujesz miejsce parkingowe na jednym z parkingów, kilkakrotnie tańszym niż parking na lotnisku Chopina, a także transport na lotnisko. Na parking wjeżdżasz bez kolejki, w smartfonie masz dostęp do rozkładu jazdy autobusów, które regularnie kursują przez całą dobę. Otrzymujesz ubezpieczenie swojego bagażu, a także wracasz na parking w ten sam sposób po przylocie do Warszawy. To chyba dobry plan, prawda?

Czym Ty dotrzesz na lotnisko Chopina?

 

Artykuł partnera

Comments

comments

1 komentarz

  1. Ziutek odpowiedz

    Ktoś pisząc ten artykuł zapomniał o bezpośrednim połączeniu Kolejami Mazowieckimi które realizują połączenie lotniskowe między lotniskiem w Modlinie A lotniskiem Chopina które są realizowane co godzinę ale lepiej promować taksówkarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…