ZA MIEDZĄ/JABŁONNA. Od 3 m-cy znęcała się nad córką i synem, zareagowali sąsiedzi

2022-09-06 9:34:50

Krzyczała, wyzywała, poniżała, krytykowała, ośmieszała i głodziła. 31-letnia mieszkanka Jabłonny została zatrzymana za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dziećmi. Najbliższy miesiąc spędzi w areszcie. Dzieci trafiły do ośrodków opiekuńczych


Jak podaje policja, do zatrzymania doszło kilka dni temu. Po tym, jak sąsiedzi kobiety zgłosili na policję swoje obawy dotyczące 31-latki i jej 11-letniej córki oraz 7-letniego syna.

Kiedy policyjny patrol przyjechał na miejsce, dzieci przebywały w domu same. Ich matka zjawiła się po kilkunastu minutach. Była pijana, a badanie alkomatem wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Z ustaleń policji oraz prokuratora nadzorującego postępowanie, a także na podstawie zgromadzonego oraz zabezpieczonego materiału dowodowego wynika, że kobieta najprawdopodobniej od trzech miesięcy znęcała się nad dziećmi fizycznie i psychicznie. Według ustaleń śledczych, 31-latka wielokrotnie krzyczała, wyzywała, poniżała, krytykowała, ośmieszała oraz biła dzieci. Dzieci był też zaniedbane, nie miały zapewnionych posiłków.
Prokurator postawił kobiecie zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziećmi. 31-latka najbliższy miesiąc spędzi w areszcie, o jej dalszym losie zdecyduje sąd.
Dzieci zostały umieszczone w ośrodkach opiekuńczych i są już bezpieczne.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *