INWESTYCJE. Dziura na dziurze nie tylko na drodze, ale i w finansach

2021-10-29 12:45:25

Budynek poczekalni dla podróżnych

Prace budowlane na parkingu przy stacji PKP w Nowym Dworze Mazowieckim dobiegają końca. Do peronów prowadzi droga dojazdowa, na której stan techniczny narzekają kierowcy


Jak dowiedzieliśmy się od inwestora, istnieje szansa, że jeszcze w listopadzie br. parking wraz z poczekalnią zostaną oddane do użytku.
– Przystąpimy do odbioru inwestycji po spełnieniu przez wykonawcę wszystkich wymaganych warunków w umowie, m. in. wykonawca ma obowiązek, w imieniu zamawiającego, uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Dlatego też odbiór planowany jest na listopad. Jeśli wszystko zostanie pozytywnie zatwierdzone, to następnego dnia po odbiorze będzie możliwe oddanie inwestycji do użytku – powiedziała Hanna Owocka Naczelnik Wydziału Projektów Infrastrukturalnych.
Już wcześniej pisaliśmy o tym, że remont drogi dojazdowej do peronów od strony ul. Bocznej nie będzie realizowany w ramach tego samego zadania. Droga jest dziurawa i zniszczona. Choć w ostatnim czasie pojawiły się na niej nowe wymalowania to na naprawę nawierzchni trzeba będzie jeszcze poczekać.

Zniszczona droga dojazdowa do stacji PKP

– Pracujemy nad tym, aby znaleźć środki na remont drogi. Złożyliśmy m. in. wniosek o dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu. Obecnie czekamy na ocenę wniosków przez rządową komisję. W przypadku otrzymania dofinansowania będziemy mogli zrealizować wiele inwestycji drogowych w mieście, w tym także tę umożliwiającą dojazd do tworzonego w naszym mieście centrum przesiadkowego. Tym samym jeśli tylko nadarzy się możliwość sfinansowania inwestycji to chcielibyśmy ją wykonać – wyjaśnia Naczelnik H. Owocka.
Z dojazdu do peronów korzystają nie tylko indywidualni kierowcy, ale również transport miejski. Autobusy dwóch linii zatrzymują się przy stacji, by dowieźć pasażerów do pociągów. W okresie jesiennym, kiedy kałuże przykryją dziury w jezdni bardzo łatwo uszkodzić zawieszenie pojazdu, wjeżdżając kołem w głęboką wyrwę. Póki co pozostaje jedynie apelować do kierowców o ostrożną jazdę, by móc bez szwanku dotrzeć do celu i cierpliwie czekać, by zapanował ład.
W pierwszej transzy programu Polski Ład miasto otrzymało dotację na inny cel. MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…