Instytut Festival 2022 Music & Art w Nowym Dworze Mazowieckim 17-19 czerwca 2022

2022-03-04 3:15:11
Techno i kultura rave w Polsce ma swoje korzenie w prawdziwie podziemnych inicjatywach. Zanim pojawiły się współczesne kluby, wydarzenia na Facebooku i mixy na Soundcloudzie, kultura ta, w większym lub mniejszym stopniu, skupiała się wokół Instytutu Energetyki. Imprezy te zrodziły się z miłości i pasji do muzyki techno w oparciu o zasady PLUR. Za sukcesem inicjatywy stoi ekipa ukrywająca się pod nazwą Groove Control, czyli Iwona Korzybska, Joanna Wielkopolan i Gerhard Derksen.

Historia Instytutu zaczyna się w wyjątkowym miejscu, jakim bez wątpienia jest Hala Najwyższych Napięć. To właśnie tam odbywały się pierwsze imprezy sygnowane nazwą Instytut, które wychowywały kolejne pokolenia polskich raverów. Jedne z pierwszych setów w Polsce zagrał tu takie legendy techno jak Marco Carola, Jeff Mills, Luke Slater, Josh Wink czy James Ruskin.

Hala Najwyższych Napięć mimo wyjątkowego klimatu i potężnego rozmiaru (mierzy ponad 12 pięter!), po latach okazała się za mała, by pomieścić wszystkich spragnionych muzyki techno raverów. Od 2018 roku festiwal przeniósł się parę kilometrów poza Warszawę, do Modlina. Tam festiwal może pomieścić zdecydowanie więcej gości, bowiem odbywa się w kolejnym świetnie wybranym i wyjątkowym miejscu, jakim jest Garnizon Modlin. Sam budynek może poszczycić się rekordem nieosiągalnym dla wielu miejsc – jest to najdłuższa konstrukcja w Europie licząca monstrualne 2250 m długości. Zabawa w rytm techno w tak świetnie dobranym miejscu? To może być tylko Instytut.

W Garnizonie Modlin dotychczas wystąpili tacy didżeje i producenci jak Nina Kraviz, Chris Liebing, Marcel Dettmann, Kobosil, Randomer czy Dasha Rush. Po przerwie spowodowanej pandemią wirusa SARS-CoV-19 Instytut powraca ze zdwojoną siłą. Na tegorocznej edycji festiwalu wystąpią m.in. Amelie Lens, Freddy K, Daria Kolosova, Milena Głowacka Live czy MRD. A to jeszcze nie koniec ogłoszeń, wkrótce poznamy kolejne świetne nazwiska, które dołączą do line-up’u Instytut Festival. Tegoroczna edycja odbędzie się pomiędzy 17 a 19 czerwca 2022. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie znajdziecie w Going. i Empik Bilety -> Instytut Festival 2022

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/instytut-festival/

Artykuł zewnętrzny

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *