Ile Polacy wydają na wakacje?

2017-09-28 10:27:56

Niewiele ponad 2 tysiące złotych – tyle przeciętny Polak wydaje obecnie na wakacje. Tak wynika z przeprowadzonego w 17 krajach Unii Europejskiej badania European Summer Barometer. Na wypoczynek wyjeżdżamy chętniej i częściej. Obecnie normą nie jest już jeden, ale trzy kilkudniowe, rekreacyjne wyjazdy w roku, do których przygotowujemy się z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

 

Jak pokazują badania, nasi rodacy z roku na rok podnoszą także wymagania, dotyczące miejsca wypoczynku. Tak w kraju, jak i za granicą, wybieramy hotele i pensjonaty o coraz wyższym standardzie. W parze z rosnącymi oczekiwaniami, w górę idą oczywiście koszty. Niska cena przestała być jednak czynnikiem decydującym o wakacyjnych planach naszych krajan, co wskazuje na polepszenie się standardu ich życia.

Zmienia się także podejście Polaków do sposobu spędzania wakacyjnych chwil. Wylegiwanie się na plaży czy przy basenie chętnie zamieniamy na aktywny wypoczynek – zwiedzanie, uprawianie sportów wodnych czy uczestnictwo w oferowanych przez hotele animacjach.

Co ciekawe, większość naszych rodaków wypoczynek organizuje sobie samodzielnie, do rezerwowania miejsc w środkach transportu i noclegów używając Internetu. Stąd zapewne rosnąca popularność dostępnych on-line porównywarek obiektów hotelowych czy tanich przelotów. Na decyzje w sprawie wyboru miejsc noclegowych największy wpływ mają obecnie opinie innych internautów.

Na liście najchętniej wybieranych przez Polaków w tym roku, zagranicznych kierunków wakacyjnych wojaży znalazły się Hiszpania, Chorwacja i Grecja. Poza pierwszą dziesiątkę wypadły, jeszcze niedawno bardzo popularne, Turcja i Egipt. Nasi rodacy chętnie nadal odwiedzają natomiast Włochy, Węgry i Portugalię.

U Polaków rośnie świadomość związanych z wyjazdami zagrożeń. Ankieta, przeprowadzona przez Mondial Assistance wykazała, że aż 73% osób, wybierających się na wakacje, zamierza skorzystać z ubezpieczenia turystycznego. Pośród czynników, mających wpływ na wybór miejsca wypoczynków, nasi krajanie wymieniali natomiast występowanie w danym regionie zamieszek na tle rasowym lub politycznym i ataków terrorystycznych.

Urlopowe plany w tym roku miało aż 73% Polaków. Większość z nich zamierzała spędzić czas wolny od pracy w kraju. Na wakacyjne podsumowania nadal jest jednak zbyt wcześnie. Spory odsetek Polaków szczególnie tych, decydujących się na wypoczynek za granicą kraju, wyjeżdża bowiem na urlop w okresie jesienno-zimowym.

Kredyty pozabankowe na wakacje?

Jedna piąta naszych rodaków musiała w 2017 roku zrezygnować z wakacyjnych planów. Jako główny powód takiej decyzji podawali oni złą sytuację materialną. Warto nadmienić, że większość Polaków wypoczywa “na kredyt”. Z pomocą przychodzą im, bardzo obecnie popularne, “kredyty pozabankowe” a właściwie pożyczki. Rozpowszechnione w sieci pojęcie “kredyty pozabankowe” jest w rzeczywistości niepoprawne o czym można więcej przeczytać tutaj – http://proficredit.pl/kredyty-pozabankowe. W Polsce kredytu może udzielić tylko bank i wiąże się to z szeregiem formalności. Pożyczki pozabankowe są natomiast łatwo dostępne i można z nich skorzystać nawet za pośrednictwem Internetu. Firmy pożyczkowe oferują swoim klientom – podobnie, jak banki – finansowanie w kwocie kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *