Hucznie u kapucynów

2018-06-21 9:25:59

W sobotę 16 czerwca na terenie zakroczymskiego klasztoru było niecodziennie tłoczno, gwarno i radośnie. Tłumy mieszkańców bawiły się na dorocznym już pikniku rodzinnym „0% alkoholu, 100% zabawy” organizowanym przez Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości, władze gminne i Stowarzyszenie „Poznańska 38”.

`Na samym początku imprezy zrobiło się bardzo poważnie, sentymentalnie a nawet wzniośle. Wszystko to za sprawą dzieci i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Zakroczymiu. Stając na scenie zaprezentowali takie utwory między innymi, jak „Wszystko co złe”, „Bo to  jest rodzina”, „Człowieczy los” czy „Nie ma jak dom”.  Utwory te wykonali: Roksana i Wiktoria Łoginow, Roksana Wazowicz, Julia Kazimierczak, Michalina Dudziej, Kamil Kieszkowski, Jakub Klusiewicz i Kinga Bodzak. Dzieci spisały się na tyle rewelacyjnie, iż nagle niemal opustoszały oblegane już wcześniej stoiska z atrakcjami. Tych też tam nie zabrakło. Na przykład dwóch panów ze ośrodka „Antidotum” w Szczypiornie uczyło budowy wszystkiego z niczego, jak chociażby przepięknych modeli domów z kawałków patyków. Panie pokazywały sposoby na samodzielne zrobienie pachnącego mydełka a inne, jak zrobić w domu biżuterię. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego malowania twarzy, dmuchańców i zawodów sportowych.

Pod pewnym względem ten piknik był inny od podobnych mu: Organizatorzy do minimum ograniczyli tzw. “„nudzenie” czyli oficjalne występy oficjeli. Zaledwie ojciec dyrektor Adam Michalski wskazał na zalety spędzenia wolnego czasu bez alkoholu i podziękował ludziom, bez których organizacja pikniku byłaby niemożliwa:  “Zrozumiałą rzeczą jest, że z przygotowaniem każdej imprezy wiążą się spore koszty. Wspominam o tym, bo muszę tu z całego serca podziękować wszystkim sponsorom, którzy wsparli finansowo i materialnie nasz tradycyjny już Piknik Rodzinny pod hasłem: 0% alkoholu – 100% zabawy. Nie sposób jest wszystkich wymienić. Wielkie Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom tej imprezy.” Nie zajął też wiele czasu burmistrz Artur Ciecierski: „Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogliśmy, dzięki życzliwości OAT, zorganizować piknik pod hasłem 0% alkoholu 100% zabawy. Chcę podkreślić, że działalność Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych to szeroka działalność, nie tylko pikniki. To pomoc psychologiczna. To działalność świetlicy Przyjaciel. To całoroczne wsparcie i ciężka praca dla ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy. Za to wszystko bardzo serdecznie wszystkim członkom komisji dziękuję.

My ze swej strony zwracamy uwagę na pomoc Straży Pożarnej, Policji a także osobom prowadzącym grilla czy stoiska z napojami. Piknik z pewnością nie odbyłby się też bez krzątaniny p. Krystyna Panasiuk, która była dobrym duchem imprezy począwszy od zdobywania funduszów aż po dopilnowywanie wszystkiego już podczas jego trwania.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *