Facebook
HIT stał się hitem?

2016-10-14 9:30:32

W piątek – 7 października – w Nowym Dworze Mazowieckim uroczyście otwarta została pierwsza w mieście duża galeria handlowa. Chętnych na zakupy nie brakowało.

Już przed godziną 9 pod drzwiami nowo powstałego Centrum Handlowego ustawiały się ogromne kolejki. Nic dziwnego, ponieważ sklepy, które powstały w galerii HIT przygotowały dla klientów z okazji otwarcia kuszące oferty promocyjne.

Uroczyste otwarcie HIT-u rozpoczęło się kilka minut po godzinie 9:00. Wzięli w nim udział między innymi burmistrz Jacek Kowalski, starosta i wice starosta nowodworski, radni, prezes WOPR, prezes nowodworskiego portu lotniczego, wice prezes PZPN, deweloper – Dariusz Banaszek, ksiądz z nowodworskiej parafii oraz pracownicy CH HIT.

Gościem specjalnym był Robert Sowa, który rozpieścił podniebienia wszystkich gości. Imprezę poprowadził natomiast aktor – Stanisław Banasiuk.

Po godzinie 10 natomiast, drzwi HIT-u zostały otwarte dla mieszkańców, którzy niczym huragan rzucili się w zakupowy wir.

W galerii znajduje się blisko 50 sklepów różnych marek, z najwyższej półki oraz 2 restauracje. Wystrój galerii to zdjęcia przedstawiające najpiękniejsze i pożądane przez turystów  nowodworskie zabytki. Taki zabieg to ogromna promocja dla naszego pięknego regionu.

Burmistrz Jacek Kowalski podczas swojego krótkiego przemówienia stwierdził, że wszystkie najważniejsze marki w galerii się już znajdują. Brakuje tylko kina. Obiecał, że będzie o nie walczył, natomiast prezes centrum obiecał, że nad tematem kina w galerii się pochyli. Kto wie, może już niebawem takowe powstanie.

Jak mieszkańcy oceniają galerię?

– Bardzo fajne miejsce. Na pewno będę tutaj wracać i to nie raz. Już sobie wyobrażam jak ono będzie wyglądało w święta… Nowy Dwór się zmienił i to widać. Jestem pełna podziwu – mówi Pani Agnieszka.

– Cieszę się, że ta galeria w końcu powstała! – powiedział Pan Marek.

Głosy jednak są podzielone. Nie wszyscy są zadowoleni.

– Wolę jechać do Warszawy. Tam więcej sklepów i kino jest. Nawet McDonald nie robi w tym mieście wrażenia – mówi Pani Bożena.

Jednak więcej opinii na ten temat jest pozytywnych niż negatywnych, co świadczyć może tylko i wyłącznie o trafionej inwestycji.

AB

Comments

comments

4 komentarze

 1. a odpowiedz

  Nie wiem skąd opinia że market jest tani… panie redaktorze proszę zrobić zakupy w naszych okolicznych sklepach i porównać ceny podstawowych produktów jak twaróg, jajka, mleko, cheb… zreszta wybór w wychwalanym przez pana sklepie też jest bardzo okrojony!

 2. kl odpowiedz

  Żałosne

 3. ciekawa odpowiedz

  A co z opuszczonymi budynkami po upadłych sklepach – Marcopol, Delikatesy Centrum, Pepco etc.??

 4. andre odpowiedz

  Na chwile obecna szanse na przetrwanie maja Rossmann i pepco,reszta to dno i wodorosty,ceny wyższe niż w Wawie a asortyment nie powala z nóg.Bylem widziałem i większość ludzi byla tam z ciekawości niż z chęci zakupów.Tak samo z makiem,ludzie zachowywali sie jakby nigdy w zyciu nie jedli fast foodow,nawet pod mc Drive podjezdzali rowerami.Wies tańczy i śpiewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *