Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego w tenisie stołowym 2022/2023 – turniej drugi

2022-12-02 3:20:18

W niedzielę, 20 listopada 2022 roku w hali sportowej przy ul. Młodzieżowej odbył się drugi turniej Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego w tenisie stołowym w sezonie 2022/23

Zawody przyciągnęły do naszego miasta zawodników z całego Mazowsza, a także reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego. Tenisiści stołowi mierzyli się w 5 kategoriach, poniżej wyniki:
Młodzik i młodsi
1. Michał Kaflik
2. Franciszek Warzyński
3. Maciej Lempke
Kadet+Junior
1. Valentyn Petruchok
2. Jakub Wieczorek
3. Jakub Leszczyński
Weteran 40-54
1. Justyn Milewski
2. Robert Faber
3. Tomasz Pawłowski
Weteran 55+
1. Sławomir Szadkowski
2. Waldemar Bartolik
3. Krzysztof Michnowski
Gra podwójna
1. Jan Klepko/Damian Szymański
2. Tomasz Pawłowski/Krzysztof Wroniewski
3. Paweł Brylak/Karol Wiśniewski
Open
1. Artur Gromek
2. Marcin Kubic
3. Paweł Brylak

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego już w niedzielę, 4 grudnia 2022 roku, serdecznie zapraszamy!

Rozgrywki ligowe – KTS Nowy Dwór Mazowiecki

Sezon ligowy trwa w najlepsze! W rozgrywkach prowadzonych przez Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego nowodworski KTS posiada drużyny w: 2. lidze kobiet, 2. lidze mężczyzn, 3. lidze mężczyzn oraz dwie w 5. lidze mężczyzn.

Zespół występujący w 2. lidze kobiet wygrał tej pory wszystkie swoje mecze ligowe i zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Dwa ostatnie mecze nowodworskie tenisistki stołowe wygrały z zespołami MUKS Start Nadarzyn 7:3 oraz z STS Rebel Gmina Łaskarzew 8:2. W meczu z Nadarzynem punktowały:

Klaudia Nawrocka – 2,5 pkt, Zuzanna Pawelec i Dominika Dąbrowska – po 2 pkt, Małgorzata Majchrzak – 0,5, natomiast w meczu z zespołem z Łaskarzewa punkty zdobyły: Zuzanna Pawelec i Dominika Dąbrowska – po 2,5 pkt, Klaudia Nawrocka i Anastasiia Murafa – po 1,5 pkt.

Liderem w tabeli jest aktualnie KS AZS UWM ENGLISH PERFECT Olsztyn z rozegranym jednym meczem więcej.

W 2. lidze mężczyzn zawodnicy nowodworskiego KTS-u plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli. W ostatnich spotkaniach zdecydowanie zwyciężyli z drużynami UKS Return Piaseczno i KS Bogoria III Grodzisk Mazowiecki, oba rezultatem 8:2. Pełne emocji spotkanie odbyło się 19 listopada w nowodworskiej hali przy Młodzieżowej. W blisko trzygodzinnym i bardzo zaciętym meczu z drużyną Coccine GKTS Wiązowna nowodworscy tenisiści odnieśli zwycięstwo w stosunku 6:4. W ostatnim meczu wyjazdowym tenisistom KTSu przyszło mierzyć się z liderem tabeli Hotel Kahlberg – EKS Mlexer Elbląg. Po emocjonującym i równie zaciętym spotkaniu wynik końcowy to podział punktów i remis 5:5. Drużynę 2. ligi mężczyzn tworzą: Jan Olek, Daniel Draczka, Mikołaj Kamiński i Kamil Kleczkowski.

W 3. lidze mężczyzn drużyna KTS-u zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli.

Dobrze radzą sobie również zespoły KTS-u występujące w 5. lidze mężczyzn. Oba z nich (5. liga gr. B oraz 5. liga gr. C) zajmują trzecie miejsca w tabelach ligowych.

KTS Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *