Gmina ma nowego sekretarza

2016-11-25 11:44:43
Gmina Zakroczym ma nowego sekretarza. Została nim Agata Januszewska – była sekretarz powiatu nowodworskiego. Były już sekretarz – Andrzej Gorczyński,  poprosił burmistrza o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.
ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Dr Andrzej Gorczyński pełnił funkcję sekretarza gminy niespełna rok. Współpracował z radnymi oraz sołtysami. Wcześniej był doradcą burmistrza. Po 10 miesiącach pracy na stanowisku sekretarza gminy, Gorczyński poprosił burmistrza o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jaki jest tego powód? Tego nie wiadomo.

Stanowisko sekretarza gminy Agata Januszewska obejmie od 1 stycznia.

Dlaczego to właśnie była sekretarz powiatu nowodworskiego została wybrana na stanowisko Sekretarza Gminy?

– Pani Agata Januszewska spełnia wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze na wolne stanowisko urzędnicze sekretarza gminy. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez Komisję Rekrutacyjną ww. wykazała się niezbędną i merytoryczną wiedzą w zakresie regulacji prawnych dotyczących ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o pracownikach samorządowych, ustawy o finansach publicznych, ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o dostępie do informacji publicznej, zasad instrukcji kancelaryjnej i jednolitego rzeczowego wykazu akt. Ponadto, Pani Agata Januszewska legitymuje się wykształceniem wyższym o kierunku prawo i administracja oraz posiada dodatkowe wykształcenie w zakresie audytu strategicznego i zarządzania zasobami ludzkimi. Poza tym, wykazała się znajomością struktury urzędu oraz jednostek organizacyjnych, a jej doświadczenie w pełnieniu funkcji kierowniczych i zarządzaniu zasobami ludzkimi stanowi podstawę prawidłowej realizacji zadań na stanowisku sekretarza gminy – czytamy w uzasadnieniu Burmistrza Gminy Zakroczym

Pani Agacie Januszewskiej życzymy powodzenia oraz owocnej pracy.

AB

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *