Giętkie czy upozowane – idealne manekiny do sklepu z odzieżą sportową

2017-04-10 1:18:55

Specyfika sklepu posiadającego w swej ofercie przede wszystkim odzież sportową wymaga stworzenia określonego rodzaju, zwykle bardzo prostej, minimalistycznej i zarazem nowoczesnej aranżacji oraz dopasowania określonego rodzaju manekinów. Wybór manekinów ma w tym wypadku niebagatelne znaczenie, bowiem charakter odzieży sportowej wymaga przede wszystkim odpowiedniego jej zaprezentowania z uwzględnieniem rozciągania a tym samym zmiany faktury i grubości materiałów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli sklepów czy hurtowników oferujących odzież sportową producenci manekinów sklepowych nieustannie rozszerzają swą ofertę o nowoczesne, dające szerokie możliwości kreacji, funkcjonalne modele. Obok typowych manekinów sportowych na rynku artykułów do aranżacji wnętrz sklepowych znajdują się również giętkie, pozwalające na dowolne ustawianie modele manekinów idealne do prezentowania elastycznej odzieży sportowej.

Manekiny sportowe

Nowoczesne manekiny sportowe to szeroki wybór modeli damskich i męskich usytuowanych w pozycjach charakterystycznych dla wybranych rodzajów sportów.

Na szczególną uwagę zasługują damskie manekiny sportowe przyjmujące pozycję w biegu, skłonie, przysiadzie czy „wykonujące” któreś z charakterystycznych ćwiczeń aerobiku czy wybraną pozycję jogi oraz manekiny męskie o dynamicznej formie. Tego rodzaju modele pozwalają dokładnie zaprezentować kompletne stroje przeznaczone do wykonywania określonego rodzaju ćwiczeń, dzięki czemu każdy potencjalny klient może przekonać się, w jaki sposób prezentują się one na sylwetce.

Wybór konkretnego rodzaju manekinów wykonanych najczęściej w nowoczesnej estetyce z białego włókna szklanego zależy od asortymentu sklepu oraz zaplanowanego efektu końcowego aranżacji.

Zobacz manekiny damskie na http://my-mannequins.pl/damskie.3

Manekiny giętkie

Ten rodzaj manekinów może znaleźć zastosowanie praktycznie w każdym rodzaju sklepu czy butiku, niemniej jednak jego specyfika sprawia, iż szczególnie dobrze i funkcjonalnie prezentuje się w sklepie sportowym.

Podstawowym atutem giętkich manekinów jest możliwość dowolnego wyginania ich i formowania w określonego rodzaju pozycje umożliwiające kompleksowe zaprezentowanie wybranego rodzaju produktów. Dlatego też modele te są chętnie wykorzystywane w przypadku efektywnego przedstawienia wybranego rodzaju stroju, co ma szczególne znaczenie w przypadku odzieży sportowej wykonanej ze specjalnych materiałów. Manekiny tego rodzaju wykonywane są zwykle w kolorze biały, cielistym i szarym, co pozwala na optymalne dopasowanie ich do stylistyki i kolorystyki, w jakiej zaaranżowane jest wnętrze sklepu.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *