Facebook

GDDKiA odbudowała, co zniszczyła

2018-09-06 7:19:23

Przez kilka lipcowych tygodni opisywaliśmy dramat kikolskich rolników odciętych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad od swoich pól. Firma dokonująca na zlecenie GDDKiA konserwacji pobocza drogi krajowej zerwała sześć mostków pozwalających rolnikom na dotarcie do ich miejsc pracy. Po wielotygodniowych targach przeprawy odbudowano.

Przypomnijmy, iż w pierwszym okresie sprawcy żądali od rolników zapłaty po półtora tysiąca złotych za rekonstrukcję każdego z mostków. Później kwotę też zmniejszono do 800 zł. Poszkodowani jednak solidarnie uznali,. Że byłaby to forma okupu za zwrot ich własności i odmówili płacenia.

Z pomocą rolnikom przyszedł wójt Pomiechówka Dariusz Bielecki i wicestarosta Paweł Calak. Dzięki ich mediacjom, naszym publikacjom i determinacji poszkodowanych GDDKiA postanowiła naprawić szkody bezpłatnie. Ostatecznie stało się to 25 lipca.

Na tym można by sprawę zamknąć,. Gdyby nie… Pod jednym z naszych artykułów na ten temat, jakie zamieściliśmy na witrynie Tygodnika, pojawił się opatrzony słowami niecenzuralnymi komentarz podobno przeciętnego czytelnika. Autor wpisu odsądza dziennikarza nie tylko od czci i wiary, ale przede wszystkim od dziennikarskiej uczciwości. Zarzuca mu brak rzetelności z powodu braku artykułu z pochwałami dla GDDKiA za  odbudowanie przejazdów. Oczywiście, będąc autorem tych kilku artykułów, napisałbym także o szczęśliwym zakończeniu tej historii, gdyby nie fakt, iż stało się to w dniu mojego wyjazdu na miesięczny urlop. Dziwi jednak fakt, że ktoś – zapewne związany z główny6m sprawcą zamieszania – domaga się pochwał za zwrot tego, co komuś bezprawnie zabrał.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…