FERIE ZIMOWE. Sprawdź, czy Twoje dziecko jest bezpieczne

2017-02-09 11:28:55

Do ferii pozostało już niespełna 2 tygodnie. Wraz z początkiem zimowej przerwy od szkoły, rozpoczną się wyjazdy dzieci na wypoczynek. Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą pojazd i kierującego.
Właścicielom autokarów i ich kierowcom, przypominamy o sprawdzeniu pojazdu przed wyjazdem. Jeśli policjanci znajdą jakąś usterkę pojazdu, nie dopuszczą go w trasę. Wówczas kłopot będą mieli organizatorzy oraz rodzice, ale przede wszystkim kierowca autobusu.
Niecierpliwym rodzicom przypominamy, że lepiej później dojechać do celu, ale bezpiecznie tam dotrzeć, niż spiesząc się popełnić jakiś błąd.
Z prowadzonych wcześniej przez nowodworskim policjantów kontroli wynika, że autokary w naszym powiecie w większości są sprawne, a kierowcy odpowiedzialni. Zdarzają się jednak przypadki, że właściciela autobusu musiał szybko organizować inny pojazd, ponieważ w przygotowanym do wycieczki, policjanci znaleźli usterkę, która dyskwalifikowała go do jazdy z dziećmi.
Aby autokar przez wyjazdem sprawdzili policjanci należy, co najmniej tydzień przed wyjazdem skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, asp. szt. Sławomirem Sosnowskim, tel. 22 60-44-237, bądź z dyżurnym komendy, tel. 22 775-22-01 do 04.

KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *