Emocje w cząstkowskiej podstawówce

2020-10-22 10:23:41

Wtorek, 13 października br. był dniem szczególnym dla grupy uczniów Szkoły Podstawowej w Cząstkowie Mazowieckim. To w tym dniu odbyło się ślubowanie klasy pierwszej

W części artystycznej, do której dzieci przygotowywały się pod kierunkiem wychowawczyni pani Katarzyny Korczewskiej-Pietrus, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Na widowni zasiedli Dyrektor szkoły- pani Edyta Bielecka oraz rodzice.

Dzieci, mimo drobnego stresu, świetnie poradziły sobie z częścią artystyczną i z powagą złożyły przysięgę. Po przyjęciu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.

Po ślubowaniu wykonano pamiątkowe zdjęcia, a pierwszoklasiści otrzymali upominki i legitymacje szkolne, jako symbol przyjęcia ich w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Cząstkowie Mazowieckim.

Pierwszy raz w historii tej szkoły pierwszakom, w tym wyjątkowym dniu, towarzyszyli tylko rodzice, wychowawczyni i dyrektor szkoły – wszyscy w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *