Emocje na spotkaniu z posłami

2016-11-07 8:26:34

26 października posłowie Platformy Obywatelskiej odwiedzili 17 powiatów województwa mazowieckiego. Celem spotkania była głównie rozmowa z mieszkańcami i przedstawienie programu wyborczego PO. Takie spotkanie odbyło się również w Nowym Dworze Mazowieckim.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Do domu bankietowego “Relax” w Nowym Dworze Mazowieckim w środowy wieczór przyjechali: Sławomir Neumann, Ewa Kołodziej oraz Marcin Święcicki – posłowie Platformy Obywatelskiej, których celem było wysłuchanie potrzeb mieszkańców. Frekwencja nie dopisała. Mieszkańców można policzyć było na palcach jednej ręki. Jednakże podczas spotkania nie zabrakło władz miasta: burmistrza Jacka Kowalskiego oraz Janusza Mikuszewskiego, a także nowodworskich radnych: Andrzeja Świdra i Bogdana Jeziorskiego. Mogłoby się wydawać, że zaskoczeniem była obecność dwóch przedstawicieli PIS-u, w tym Jacka Kowalskiego – radnego powiatowego.

Było gorąco

Posłowie na samym początku spotkania zakomunikowali mieszkańcom, że są tutaj po to, żeby szczerze rozmawiać. Twierdzili, że za 3 lata stoczą bój, do którego już teraz się solidnie przygotowują. Ewa Kołodziej dodatkowo dodała, że na naszych oczach rujnowana jest Polska, która jeszcze kilka lat temu była bezpieczna, a obecnie w rządzie zasiadają ludzie, dla których nasz kraj nic nie znaczy.

Jeśli chodzi o rozmowy z mieszkańcami bardzo często głos zabierał Andrzej Świder, który twierdził między innymi, że wśród członków PO są ludzie, którzy są całkowicie skompromitowani w oczach społeczeństwa. Radny proponował usunięcie ich z partii. Chodziło na przykład o Radosława Sikorskiego i aferę podsłuchową. Świder zwracał uwagę posłów na problem tzw. małych przedsiębiorców, czyli osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, gdyż sam takową prowadzi.

Atak na burmistrza

Na spotkaniu pojawił się również pewien przedsiębiorca – właściciel jednoosobowej firmy, który zaatakował burmistrza. Twierdził on, że na Kowalskiego w wyborach samorządowych, w większości głosowały osoby popierające PIS. Według niego obecny burmistrz wpadł w rutynę. Włodarz nie był obecny na spotkaniu od początku, dotarł później. W momencie kiedy mężczyzna zaczął źle mówić o burmistrzu nie było go jeszcze na sali, wszedł w trakcie, usiadł z tyłu, przysłuchiwał się i lekko dziwił.

O czym rozmawiano?

Mieszkańcy, którzy przybyli na spotkanie zadawali pytania dotyczące między innymi podatku VAT, oświaty, programu 500+ oraz obniżenia wieku emerytalnego. Posłowie obiecali, że wezmą sugestie i prośby mieszkańców pod uwagę i dołączą je do swojego programu wyborczego.

AB

Comments

comments

2 komentarze

  1. ciekawa odpowiedz

    Dlaczego takie wulgarne komentarze jak ten poprzedni są przepuszczane przez moderację, a kulturalne i rzeczowe nie??

  2. CWKS Legia odpowiedz

    Kamienicznicy przyjechali do kamieniczników. Donald matole obalili ciebie kibole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *