EcoWipes Nowodworska Liga Futbolu: Zaczęliśmy nowy sezon!

2019-02-22 3:21:09

W niedzielę na hali przy ulicy Młodzieżowej 1 zobaczyliśmy wszystkie 16 zespołów, które będą walczyć o tytuł mistrza EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu. Wśród tych 16 ekip znalazło się 4 debiutantów – Wisła Zakroczym, Rookies, Club Garage i UKS Południe Czosnów. Extra Size Boys to również nowa nazwa, ale większość piłkarzy w zeszłej rundzie reprezentowała barwy Drukpolu. Sporo działo się w zimowym okienku transferowym. Duże wzmocnienia poczynił HOLI Tennis Team. Do tenisistów dołączyli Jacek i Łukasz Nowakowscy oraz Michał Gajewski. Mistrzowie NLF, Dream Team, „wyciągnęli” z Goliata Leoncin Kacpra Dominiaka – najlepszego bramkarza niedawnego Turnieju Noworocznego, a Uomo Tigre sięgnęli po Pawła Puchacza. Kilkoma młodymi zawodnikami wzmocnił się również zespół z Leoncina. Wszystkie wyżej wspomniane ruchy transferowe przyniosły pozytywne skutki. HOLI Tennis Team wygrał z Deltą i KS Górką, Dream Team pokonał Rookies i Lotnisko Modlin, a Goliat niespodziewanie zwyciężył Deltę i Extra Size Boys.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się piłkarze Rookies, którzy napsuli mnóstwo krwi mistrzom jesiennej edycji NLF. Michał Lewandowski i spółka w pewnym momencie prowadzili nawet 2-1, ale wówczas sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Łukasz Zalewski trzykrotnie pokonując bramkarza debiutantów. Z Dream Teamem Rookies nie udało się wywalczyć punktów, ale udało się za to pokonać Extra Size Boys. Gole w tym spotkaniu zdobywali Mateusz Fabisiak i Piotr Wodyński.

Jak równy z równym w starciu z jedną z najlepszych ekip w lidze – BKS Wczorajszymi, walczyli zawodnicy UKS Południa Czosnów. To był zdecydowanie jeden z najciekawszych meczów pierwszej niedzieli EcoWipes NLF. Po 17 minutach niezwykle wyrównanej walki tablica wyników wskazywała 2-2. Taki rezultat utrzymywał się aż do 22 minuty. Wtedy gola na 3-2 dla BKSu zdobył Kamil Kowalczyk, a minutę później Marcina Kubilisza pokonał Michał Turek. Ważny komplet punktów dla Wczorajszych. Tym meczem zespół z Czosnowa udowodnił, że będzie bił się w naszej lidze o najwyższe cele.

O najwyższe cele będzie walczyć również w tym sezonie SF Kępa Team, jeden z najaktywniejszych zespołów w zimowym okienku transferowym. Do Kępy dołączyli m.in. Marcin Jakubiak – król strzelców nowodworskiej Playareny oraz Fabian Kotarski – znany w przeszłości z występów w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Z KS Górki do drużyny z Nasielska przeszedł również Daniel Zaremba i od razu mógł zmierzyć się ze swoimi byłymi kolegami. Rafał Soja i spółka postawili Kępie ciężkie warunki, ale znów czegoś zabrakło, aby zdobyć punkty. W tym meczu chyba przede wszystkim skuteczności pod bramką rywala. Ekipa Karola Kaletki zwyciężyła 3-0 po dwóch trafieniach Roberta Łępickiego i jednym golu Michała Królaka. W swoim drugim spotkaniu SF Kępa Team mierzyła się z Południem Czosnów i był to jedyny mecz niedzieli zakończony podziałem punktów. 3-3 i dwie bramki w ostatniej minucie – w tym spotkaniu mogło stać się po prostu wszystko. Ostatecznie remis był chyba najsprawiedliwszym wynikiem dla obu stron.

Mocnym akcentem rozpoczęli nowy sezon piłkarze Uomo Tigre. Tygrysy wzmocnione Pawłem Puchaczem i Marcelem Smardzewskim (który znalazł się w naszej Piątce Tygodnia) bez trudu zainkasowali komplet punktów. Jeśli chodzi o poziom gry to ekipa Marcela Pruszkowskiego zaprezentowała się chyba najlepiej spośród wszystkich drużyn występujących w EcoWipes NLF. Wysokie zwycięstwa z Clubem Garage i Prestidigitatorami (którzy wygrali pierwszy mecz z Wisłą Zakroczym aż 5-1) każą stawiać Uomo w gronie faworytów do końcowego tytułu. Jeśli frekwencja w zespole Tygrysów na każdej kolejce będzie odpowiednia Marcel Pruszkowski i spółka spokojnie mogą namieszać w górnej części tabeli. W takiej formie mają szanse na podium!

Na czele tabeli po pierwszej niedzieli ex aequo HOLI Tennis Team i Uomo Tigre. Od falstartu nową rundę rozpoczęli zawodnicy Lotniska Modlin, Delty i Reckittu Benckiser.

Komplet wyników pierwszej niedzieli EcoWipes NLF:
Delta – HOLI Tennis Team 1:9
KS Górka – SF Kępa Team 0:3
Delta – Goliat Leoncin 2:4
HOLI Tennis Team – KS Górka 7:4
SF Kępa Team – UKS Południe Czosnów 3:3
Goliat Leoncin – Extra Size Boys 2:0
UKS Południe Czosnów – BKS Wczorajsi 2:4
Rookies – Extra Size Boys 2:0
BKS Wczorajsi – RB 5:3
Rookies – Dream Team 2:5
RB – Club Garage 1:4
Dream Team – Lotnisko Modlin 3:0
Wisła Zakroczym – Prestidigitatorzy 1:5
Club Garage – Uomo Tigre 2:8
Lotnisko Modlin – Wisła Zakroczym 2:5
Uomo Tigre – Prestidigitatorzy 6:1

M.Z./fot. Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *