EcoWipes Nowodworska Liga Futbolu: RB i HOLI Tennis Team na czele tabeli

2019-10-08 10:01:04

Za nami pierwsza niedziela nowej rundy EcoWipes NLF. Z kompletem punktów jak na razie pięć zespołów, ale to RB i HOLI Tennis Team z racji rozegrania trzech spotkań plasują się na czele ligowej tabeli

Cholernie nam tego brakowało. Cały lipiec, cały sierpień, cały wrzesień. Trzy miesiące czekaliśmy na start nowej rundy EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu. Do rywalizacji o tytuł oraz o wyjazd na Amatorskie Mistrzostwa Polski do Gostynia stawiło się 16 drużyn. Mamy kilka nowych zespołów. Do rozgrywek dołączyli:

The Naturat – wicemistrz ostatniego sezonu nowodworskiej Playareny; kapitan: Kamil Cywiński
Nowa Gwardia – zespół również występujący w rozgrywkach nowodworskiej Playareny; kapitan: Kamil Marciniak
Dzik Team – ekipa, w której występuje kilku zawodników wcześniej reprezentujących Rookies; kapitan: Michał Wodyński

O poczynaniach beniaminków później. Najpierw skupimy się na zespołach, które zdobyły w pierwszej kolejce komplet punktów. Zaczniemy od Reckittu Benckiser, który powraca na parkiety NLF w ciechanowskim zestawieniu. Ciechanowskim, czyli mocnym. Bardzo mocnym. RB to z pewnością jeden z faworytów do końcowego triumfu. Trzy mecze, trzy zwycięstwa – tak zainaugurowali nowy sezon piłkarze Piotra Kura. Najtrudniejsze okazało się spotkanie z Clubem Garage, mimo, że Benckiser w pewnym momencie prowadził już 4-0. Garażowcy potrafili dość szybko zdobyć trzy bramki i naprawdę zagrozić faworytowi. Kto wie, gdyby wówczas udało się jeszcze strzelić na 4:4… Pod koniec spotkania Reckitt odzyskał kontrolę i ostatecznie pewnie zwyciężył 8:5.

Do najłatwiejszych nie należało również starcie RB z KS Górką. W ostatnich tygodniach nie poznajemy “Lwów”. Oczywiście w pozytywnym sensie! Rafał Soja i spółka awansowali do ćwierćfinału NLF CUP, teraz pewnie ograli niezwykle doświadczony zespół Delty i napędzili stracha Reckittowi. Faworyci rozpoczęli ten mecz od dwóch szybkich bramek, na które w 14. minucie odpowiedział Kamil Wilczek. Praktycznie do końca meczu utrzymywał się wynik 2:1, a trzeba uczciwie przyznać, że Górka była bardzo blisko strzelenia wyrównującego gola! Jak to jednak w futsalu bywa: niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak też było tym razem. Na sekundy przed końcem spotkania na 3:1 podwyższył Łukasz Sepczyński i to Reckitt zgarnął komplet punktów. Ale dla Górki ogromne brawa!

Równie dobrze rozgrywki rozpoczęli piłkarze HOLI Tennis Teamu. Najpierw tenisiści pokonali 7:2 Club Garage, następnie w takim samym stosunku Lotnisko Modlin, a w hicie dnia uporali się z Uomo Tigre. “Tygrysy” postawiły wicemistrzom NLF trudne warunki, mimo tego faworytom udało się zdobyć dwa gole nie tracąc żadnego. Kamila Dąbskiego pod koniec pierwszej połowy pokonał Adam Więcławski, a na początku drugiej Bartek Grzelak. HOLI zaprezentowało szeroki skład i nawet brak kontuzjowanego Michała Drewnowskiego nie wpłynął na formę Tennis Teamu. We wszystkich trzech spotkaniach zdecydowanie wyróżniał się Adam Więcławski i to właśnie on z zespołu tenisistów został nominowany do najlepszej Piątki Kolejki.

Obok RB i HOLI Tennis Teamu komplet punktów zgarnęli także BKS Wczorajsi, SF Kępa Team i NFZ Prestidigitatorzy. BKS łatwo poradził sobie z Deltą i Nową Gwardią, SF Kępa Team pokonała osłabionych “Dzików”, a w swoim drugim spotkaniu nie bez problemów wygrała 4:1 z The Naturatem. Nowy twór, czyli NFZ Prestidigitatorzy (fuzja Presti i Rookies) pokonali Dzik Team 6:1 i Extra Size Boys 7:2. W drugim meczu Presti po pierwszej połowie przegrywali 1:2, drugą część gry rozegrali jednak po prostu perfekcyjnie.

20 października do gry włączą się Dream Team i Goliat Leoncin. Łukasz Zalewski i spółka, jak zwykle, mają chrapkę na mistrzostwo, tym bardziej, że cały czas realny jest ich wyjazd do Gostynia. Do DT dołączyli Patryk Skubisz, Piotr Kalinowski i Marcel Smardzewski, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Uomo. Gra o tytuł w tym sezonie będzie niezwykle ciekawa.

Wyniki wszystkich meczów pierwszej niedzieli EcoWipes NLF:

Dzik Team – NFZ Prestidigitatorzty 1:6
The Naturat – Extra Size Boys 1:0
SF Kępa Team – Dzik Team 12:0
NFZ Prestidigitatorzy – Extra Size Boys 7:2
SF Kępa Team – The Naturat 4:1
KS Górka – Delta 7:1
BKS Wczorajsi – Nowa Gwardia 11:1
KS Górka – RB 1:3
Delta – BKS Wczorajsi 1:8
Nowa Gwardia – RB 2:7
HOLI Tennis Team – Club Garage 7:2
Uomo Tigre – Lotnisko Modlin 2:1
RB – Club Garage 8:5

HOLI Tennis Team – Lotnisko Modlin 7:2

HOLI Tennis Team – Uomo Tigre 2:0

Maciej Zaręba, fot. Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *