EcoWipes Nowodworska Liga Futbolu: Pierwsza niedziela fazy finałowej

2018-12-12 1:04:22

W niedzielę, 2. grudnia, zostały rozegrane pierwsze mecze fazy finałowej EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu. W grupie mistrzowskiej po dwa zwycięstwa odniosły ekipy Reckitu Benckiser i HOLI Tennis Teamu.

Grupa Mistrzowska
W grupie mistrzowskiej tym razem pauzowały zespoły Dream Teamu i Gorąco Polecam. Pod nieobecność mistrza i wicemistrza EcoWipes NLF doskonałe wyniki odniosły drużyny Piotra Kura i Patryka Drewnowskiego. Reckitt strzelił aż 15 goli tracąc przy tym tylko 2. Benckiser pokonał aż 8:1 osłabionych BKS Wczorajszych (brak m.in. Michała Turka, Wojciecha Białka, Kuby Łachmańskiego) i 7:1 SF Kępa Team. Do dobrej dyspozycji wrócił Damian Matusiak, który w niedzielę zdobył aż 11 goli.

Sześć punktów zapisali na swoim koncie także piłkarze HOLI Tennis Teamu. Najpierw tenisiści wygrali 5:0 z Uomo Tigre – hattrickiem popisał się, znajdujący się w wybornej dyspozycji, Tomasz Zawadzki, a następnie zwyciężyli BKS Wczorajszych 6:3. W tym meczu Tennis Team przegrywał już 0-3 (!), jednak w drugiej części spotkania zdołał aż pięciokrotnie pokonać bramkarza BKSu i zgarnął kolejny komplet punktów. Na tę chwilę to właśnie RB i HOLI Tennis Team są na szczycie ligowej tabeli. Dream Team i Gorąco Polecam mają jednak rozegrane dwa mecze mniej.

W starciu drużyn walczących o szóstą pozycję Uomo Tigre lepsze od SF Kępy Team. Zespół Marcela Pruszkowskiego po dwóch golach Roberta Graffa oraz trafieniach Jana Śliwińskiego i Michała Dąbskiego pokonali team z Nasielska 4:2.

Grupa Spadkowa
W grupie spadkowej mocny akces do zwycięstwa zgłosili zawodnicy Delty. „Zieloni” w niedzielę rozegrali 3 mecze i zdobyli komplet dziewięciu punktów. W pięciu ostatnich meczach Marcin Dyzio i spółka zdobyli… 15 punktów. W niesamowitym gazie jest Delta, która drużyna w grupie spadkowej będzie potrafiła ją zatrzymać? W niedzielę wyższość Delty musieli uznać Drukpol, Górka i Goliat Leoncin. Szczególnie efektowne było zwycięstwo z Drukpolem, który przecież do ostatniej kolejki walczył o prawo gry w grupie mistrzowskiej.

Dobry mecz z Lotniskiem Modlin rozegrali piłkarze Goliata Leoncin. Remis 3:3 pokazuje, że zespół z Leoncina ma potencjał i potrafi przeciwstawić się solidnym zespołom. To samo możemy powiedzieć o Prestidigitatorach, którzy przegrali z Drukpolem tylko jedną bramką. Cały czas czekamy na przebudzenie KS Górki, która z dorobkiem 7 punktów zajmuje trzecie miejsce od końca w tabeli EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu.

Wyniki ósmej niedzieli EcoWipes NLF:
BKS Wczorajsi – RB 1:8
Uomo Tigre – HOLI Tennis Team 0:5
SF Kępa Team – RB 1:7
HOLI Tennis Team – BKS Wczorajsi 6:3
Uomo Tigre – SF Kępa Team 4:2
Drukpol – Delta 2:6
Metconcept – EcoWipes 0:5
Drukpol – Prestidigitatorzy 4:3
Delta – KS Górka 2:1
Delta – Goliat Leoncin 2:1
Prestidigitatorzy – EcoWipes 7:2
Lotnisko Modlin – KS Górka 7:1
Lotnisko Modlin – Goliat Leoncin 3:3

M.Z./J.C. fot. Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *