EcoWipes Nowodworska Liga Futbolu: Lider znalazł pogromcę

2018-11-03 5:33:34

Seria ośmiu zwycięstw Gorąco Polecam została wreszcie przerwana. Lepsi od mistrzów wiosennej edycji NLF okazali się zawodnicy BKS-u Wczorajszych, którzy po dwóch trafieniach Michała Turka wygrali z ekipą Jacka Nowakowskiego JR-a 4:1.

Wczorajsi pojawili się w niedzielę na naszej hali w najmocniejszym zestawieniu. Wojtek Białek, Michał Turek, Bartek Pierzchała… brakowało jedynie Kuby Łachmańskiego, ale skład BKS-u prezentował się naprawdę znakomicie, jak na mecz z liderem przystało. Wczorajsi przystąpili do rywalizacji z Gorąco Polecam naładowani pozytywną energią z wielką wiarą w końcowy triumf. Obrońcy tytułu jednak już nie raz pokazywali, że nawet najmocniejsza drużyna nie robi na nich wielkiego wrażenia. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla podopiecznych Bartosza Ciszyńskiego. Już w trzeciej minucie Kamil Kowalczyk dał prowadzenie Wczorajszym. Gorąco Polecam odpowiedziało 7 minut później trafieniem Marcina Wysockiego. Gdy wszystkim wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, Michała Chapułę strzałem z dalszej odległości pokonał Michał Turek. Widać, że bramkarz obrońców tytułu nie jest jeszcze w najlepszej dyspozycji – Michał w formie z wiosennej edycji spokojnie by sobie z tym uderzeniem poradził. To chyba był najważniejszy moment tego meczu. W drugiej części gry gole zdobywali bowiem już tylko zawodnicy BKS-u. Wynik uderzeniem z lewej nogi ustalił Wojtek Białek.

Dzięki temu zwycięstwu Wczorajsi wskoczyli na fotel lidera EcoWipes NLF. Trzeba jednak pamiętać, że mają rozegrany o jeden mecz więcej od ekipy Gorąco Polecam. W czołówce plasują się również ekipy HOLI Tennis Teamu i Dream Teamu, które w niedzielę rozegrały ze sobą bezpośrednie spotkanie. Przez większą część meczu to tenisiści prowadzili 1:0 po golu z 7. minuty Michała Drewnowskiego. Na 120 sekund przed końcem spotkania Dream Team zdołał wyrównać za sprawą Daniela Wierzbickiego. Bardzo nerwowa była końcówka tego meczu. Dream Team został ukarany dwiema 2-minutowymi karami i… ostatnie 8 sekund musiał grać w trzyosobowym składzie. HOLI nie zdołało jednak wykorzystać tej przewagi i zdobyć trzech punktów.

Dobrą niedzielę mają za sobą piłkarze Reckittu Benckiser i Prestidigitatorów. RB zdobyło komplet dziewięciu punktów. Piotr Kur i spółka najpierw łatwo pokonali METCONCEPT, a następnie ograli Deltę i Lotnisko Modlin. W takim składzie RB wydaje się być jednym z faworytów do końcowego tytułu. Matusiak, Borowiec, Sepczyński, Hutkowski, Rutecki… wszystkie najmocniejsze ogniwa Reckittu były obecne w niedzielę w Nowym Dworze. To musiało zakończyć się kompletem punktów.

Do walki o górną część tabeli dołączyli Prestidigitatorzy, którzy w bardzo ważnych dla siebie meczach zdobyli sześć „oczek”. Najpierw Presti pokonali 4:0 KS Górkę, później 3:1 Goliat Leoncin. W tej chwili zespół Kuby Nowakowskiego traci jedynie punkt do siódmego w tabeli SF Kępa Team. A jeśli już o „Kępie” mowa to drużyna z Nasielska tym razem ma czego żałować. O ile porażka w meczu z Gorąco Polecam nie dziwi to przegrana z Goliatem była jedną z największych sensacji piątej niedzieli EcoWipes NLF. Tym bardziej, że zespół Karola Kaletki prowadził po dwóch minutach 2:0… Goliat zdołał jednak się pozbierać i zwyciężył 5:3. Była to trzecia wygrana drużyny z Leoncina w tej rundzie. Cztery bramki dla Goliata strzelił Przemysław Mosakowski.

Podsumowując – na czele tabeli BKS Wczorajsi, tyle samo punktów ma Gorąco Polecam, trzecie miejsce zajmuje HOLI Tennis Team. Dalej, odpowiednio na czwartym i piątym miejscu, Reckitt Benckiser i Dream Team. Kolejna ligowa niedziela już 18. listopada. Zapraszamy!

Komplet wyników piątej niedzieli EcoWipes NLF:

EcoWipes – Drukpol 2:11

Metconcept – KS Górka 0:7

Gorąco Polecam – BKS Wczorajsi 1:4

Prestidigitatorzy – KS Górka 4:0

EcoWipes – BKS Wczorajsi 0:10

Metconcept – Reckitt Benckiser 0:19

Gorąco Polecam – SF Kępa Team 3:1

Prestidigitatorzy – Goliat Leoncin 3:1

Delta – Reckitt Benckiser 1:7

Goliat Leoncin – SF Kępa Team 5:3

Dream Team – Delta 3:1

Lotnisko Modlin – Reckitt Benckiser 2:6

HOLI Tennis Team – Dream Team 1:1

Lotnisko Modlin – Uomo Tigre 3:3

HOLI Tennis Team – Uomo Tigre 4:1

M.Z./J.C.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *