E-sport – sposób na adrenalinę?

2020-05-21 10:36:13

E-sport to całkiem świeża, ale popularna forma rywalizacji między zawodnikami. Chociaż przedmiotem są tutaj gry komputerowe, to emocje mogą być tak duże jak podczas realnej tradycyjnej sportowej rywalizacji. O popularności e-sportu świadczy fakt, że można takie rozgrywki obstawiać też w zakładach bukmacherskich.

1. Zakłady bukmacherskie a e-sport.

2. Dyscypliny e-sportu.

Sport, ten w formie tradycyjnej, i związana z nim rywalizacja od zawsze były znakomitym sposobem na podniesienie w organizmie poziomu adrenaliny, a także na przeżywanie emocji. Zarówno jeśli uczestniczyło się w pojedynkach osobiście, jak i oglądało na ekranie telewizora czy też na przykład obstawiało wyniki rozgrywek podczas zakładów bukmacherskich. W ciągu ostatnich lat te wszystkie aspekty sportowej rywalizacji stały się możliwe również w świecie e-sportu. Dotyczy to również możliwości obstawiania wyników takich potyczek.

Zakłady bukmacherskie a e-sport

Zakłady bukmacherskie mają bardzo długą tradycję. Ich zalążki pojawiły się jeszcze przed naszą erą. Jednak za ich kolebkę w formie takiej, w jakiej znamy je dziś, uznaje się osiemnastowieczną Anglię. A na czym w skrócie polega ta forma rywalizacji? To nic innego jak zakłady wzajemne, w których obstawia się wynik jakiegoś wydarzenia sportowego. Zakłady przyjmuje bukmacher (lub przedsiębiorstwo bukmacherskie), który w razie prawidłowego obstawienia wyniku wypłaca też wygraną. W Polsce legalne jest obstawianie wyników wydarzeń tylko przez osoby pełnoletnie i tylko u licencjonowanych bukmacherów, którzy od swej działalności odprowadzają podatki. Coraz bardziej popularne stają się zakłady bukmacherskie online. Tam dostępna jest szeroka oferta rozgrywek łącznie z e-sportem. Czyli rozgrywek, w których rywalizacja odbywa się wirtualnie. Tutaj liczy się odpowiednia strategia gry. Takie turnieje stają się coraz bardziej popularne – także dlatego, że esport zapewnia możliwość legalnego wygrania niezłych pieniędzy.

Dyscypliny e-sportu

Jeśli chodzi o dyscypliny e-sportu, to od momentu, gdy się on pojawił, zdążono ustalić pewien żelazny kanon gier/dyscyplin. Stały się one na tyle kultowe, że inwestują w nie największe światowe marki. Do najbardziej popularnych gier e-sportu, które pozwalają pokazać zawodnikom niesamowite umiejętności oraz wygrać pokaźne sumy pieniędzy, należą:

· CS GO Esport,

· League of Legends,

· Fortnite,

· FIFA i wiele innych.

Jak zacząć obstawiać w legalnych zakładach bukmacherskich, także w dziedzinie e-sportu, więcej informacji zasięgniemy w profesjonalnych materiałach.

undefined

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *