Dziewczyny w I lidze!

2016-07-31 9:42:36

Decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej to właśnie NOSiR następny sezon rozpocznie w I lidze siatkówki kobiet.

Po rozszerzeniu Orlen Ligi czekano no oficjalną decyzję w sprawie tego, kto zasili szeregi I ligi. Były dwie kandydatury – NOSiR i Jedynka Tarnów. Ostatecznie to naszej drużynie przyznano prawo występów na zapleczu ekstraklasy.

Klasa rozgrywkowa to nie jedyne zmiany, jakie zaszły w drużynie NOSiR-u. Rychłe zmiany dokonały się w samej kadrze. Z Nowym Dworem pożegnały się Sylwia Pilarek, która najprawdopodobniej skończyła z profesjonalnym uprawianiem siatkówki. O sile ataku w Nowym sezonie będą stanowiły zupełnie nowe zawodniczki, bowiem w barwach NOSiR-u nie zobaczymy już Julii Gach i Małgorzaty Wawrzyńskiej. Również Marta Mansfeld nie zagra już w Nowym Dworze. Małgorzata Kwiecień, która jest wychowanką naszej drużyny, też nie zostanie w zespole na przyszły sezon.

W nowym sezonie za rozegranie odpowiadać będą dwie Aleksandry – Balcerowicz i  Przepiórka, która w minionym sezonie reprezentowała barwy pierwszoligowca – Jokera Świecie. Za atak odpowiadać ma pozyskana z Legionovii Legionowo Małgorzata Zaciek, która o pozycję w pierwszej szóstce powalczy z Barbarą Sokolnicką, która w minionym sezonie reprezentowała barwy Mazovii Warszawa.

Niezwykle zacięcie zapowiada się rywalizacja w nowodworskim przyjęciu. Do Marty Lach i Dominiki Balcerowicz dołączą doświadczona Anna Sołodkowicz, reprezentująca ostatnio Wisłę Warszawa oraz była już kapitan warszawskiej Sparty – Barbara Adamska. Na środku siatki konkurencją dla Marioli Chudy i Żanety Kokoszki będzie Katarzyna Śmieszek. Jedynie pozycja libero pozostanie bez zmian. Tam rywalizować będą Karolina Dąbkowska i Joanna Karasiewicz.

Nie znamy jeszcze terminu rozpoczęcia rozgrywek I ligi. Jednak o wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Michał Kulesza

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *