Facebook

Drugi zawodowy tytuł Kacpra Żuka!

2016-10-16 1:28:53

W ubiegłym tygodniu (03-09.10) nasz reprezentant, wraz z kolegami z Męskiej Kadry Davis Cup miał zaszczyt reprezentować nasz kraj na zawodowym tenisowym turnieju Futures (10tys $) w pięknym kurorcie na Morzem Czerwonym Sharm El Sheikh w Egipcie.

W grze singlowej Kacper w 1 rundzie uporał się z groźnym Czechem Lukasem Vejvarą 4/6, 6/3, 6/0, a w drugiej musiał uznać wyższość rozstawionego z 1ką Egipcjanina Karim Mohameda-Mamoouna 1/6, 3/6. Nie mniej wygrywając 1 rundę, dołożył do zawodowego singlowego rankingu ATP 1 pkt.

Równolegle Kacper występował także w deblu. Tam jego partnerem był, jak w większości turniejów, junior Piotr Matuszewski.

Od pierwszego spotkania widać było, że para jest w znakomitej formie. W pierwszej rundzie Polacy wygrali z czeską parę Hajek/Vejvara 6/2, 4/6 10/7. W ćwierćfinale Kacper i Piotr wyeliminowali 6/1, 6:4 Polsko/Egipska parę Pociej/Taweel.

Niezwykle emocjonujące było starcie o finał. Tam Żuk z Matuszewskim zmierzyli się z turniejową parą numer 1 Mamouun/Harris. O zwycięstwie “naszego debla” zadecydował dopiero super-tiebreak, gdzie turniejowa 1ka prowadziła już 4/7. Nasi reprezentanci nie odpuścili jednak, wspięli się na wyżyny swoich deblowych umiejętności i pokonali Egipsko-południowoafrykańska parę 10/8!

Nasza juniorska para nie była również faworytem starcia o tytuł turnieju w Sharm El Sheikh z doświadczonymi, rozstawionymi z “2” Włochami Massara/Vavassori. Polacy natchnieni jednak zwycięstwem półfinałowym, pewnie pokonali Włochów 6/3, 6/2 i mogli się cieszyć z drugiego zawodowego tytułu w karierze!!!

Przypomnijmy że, pierwszy tytuł “nasza” para wywalczyła w czerwcu podczas turnieju tej samej rangi, rozgrywanego w Sopocie.

Nasz zawodnik jest stypendystą Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

W sprzęt wyposaża go firma Babolat, w odzież sportową firma Adidas. Jest członkiem zawodowej grupy tenisowej Warsaw Sports Group.

Wyniki Kacpra w grze podwójnej w Egipcie:

I runda Żuk/Matuszewski [POL] vs. Hajek/Vejvara(4) [CZE] 6/2, 4/6 10/7

Ćwierćfinał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Pociej/Taweel [POL/EGY] 6/1, 6:4

Półfinał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Mamouun/Harris (1) [EGY/RSA] 3/6, 6/1, 10/8

Finał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Massara/Vavassori(2) [ITA] 6/3, 6/2

UM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…