Facebook

DNI NOWEGO DWORU: Tak się bawił No-wy Dwór!

2019-06-23 1:12:53

15 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej w Nowym Dworze Maz. odbyły się XX dni miasta. Na scenie nie zabrakło gwiazd, a na niebie słońca, które to rozgrzewały nowodworską publiczność do czerwoności

Na mieszkańców czekały oczywiście punkty gastronomiczne, dla dzieci miasteczko rozrywki, a także stoiska promocyjne Urzędu Miasta, stowarzyszenia Nowy Duch Mam czy Akuku. W tym roku wyjątkowo dużo atrakcji oraz animacji przygotowano właśnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta.
Piknik rozpoczął się o godz 14:00 spektaklem interaktywnym Teatru Kubika pt: “Baśniowa podróż”, następnie “Akademia Cyrkowa” poprowadziła gry i zabawy dla dzieci.Późnym popołudniem na scenie pojawił się niecodzienny gość nowodworskich imprez plenerowych, bowiem Marek Piekarczyk, znany jest szerszej publiczności z występów w zespole muzyki rockowej TSA. Przypomniał on zebranej publiczności nie tylko hity zespołu, ale również opowiadał ciekawe anegdoty. Tuż po nim na scenę wkroczyli również weterani, bowiem zespół De Mono gra dla nas już od 35 lat. Autorzy hitów tj. “Moje miasto nocą”, “Statki na niebie” czy “Póki na to czas”. Niewątpliwą gwiazdą wieczoru był występ Margaret. Wokalista znana ze swoich bujnych platynowych loków zaśpiewała takie przeboje jak: “Thank you very much”, “Cool me down”, “Byle jak”, “Cabana” czy “Tempo”.

Na koncert przybyły również delegacje z miast partnerskich z Ukrainy i Niemiec. Zwieńczeniem XIX dni miasta był pokaz sztucznych ogni. Organizatorem imprezy były władze miasta i Nowodworski Ośrodek Kultury, natomiast koncert poprowadziła Arleta Lemańska.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…