Dekoracje bożonarodzeniowe, które stworzą świąteczny klimat

2018-12-19 5:46:32
Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Jak przygotować swój dom na ten piękny, wyjątkowy czas? Aby stworzyć we wnętrzach niezwykłą atmosferę, wystarczy kilka bożonarodzeniowych ozdób. Poznaj propozycje dekoracji, które sprawią, że wszystkim domownikom udzieli się bajkowy klimat grudniowego świętowania.

 

Światełka, lampiony i świeczniki

Nic tak nie tworzy świątecznego klimatu, jak odpowiednio zaaranżowane oświetlenie. Nawet bez dodatkowych ozdób potrafi nadać wnętrzom ciepłą i przytulną aurę. Do udekorowania domu na święta warto wykorzystać lampiony i świeczniki. Można ustawić je na stole, szafkach, komodzie, przy kominku albo na parapecie. Z kolei łańcuchy światełek, oprócz choinki, ozdobią też okienne ramy czy girlandy z gałązek igliwia. Te wyposażone w baterie zastąpią świece w lampionach albo staną się oryginalną dekoracją wigilijnego stołu.

Wieńce i stroiki z igliwiem

Choinka jest najważniejszą z bożonarodzeniowych ozdób, lecz nie możemy umieścić jej w każdym pomieszczeniu. Warto za to postawić na dekoracje nawiązujące do świątecznego drzewka. Wyjątkowy nastrój Bożego Narodzenia podkreślimy umieszczając we wnętrzach wieńce i girlandy wykonane z zielonych gałązek. Szczególnie piękne są te ozdobione jabłkami, jagodami i szyszkami. Wieńce najczęściej umieszczamy na świątecznym stole, na drzwiach wejściowych do domu albo nad kominkiem. Girlandy z igliwia i inne wyjątkowe dekoracje bożonarodzeniowe możesz znaleźć tutaj. Wybór wieńców jest bardzo szeroki, dlatego każdy ma szansę znaleźć stroik najlepiej dopasowany do wystroju wnętrz swojego domu. Można zdecydować się na bardziej uniwersalne, klasyczne warianty. Boże Narodzenie niezmiennie kojarzy nam się z tradycyjną kolorystyką dekoracji świątecznych – z czerwienią, zielenią, bielą, srebrem i złotem. Wspomniane barwy nigdy nie wyjdą z bożonarodzeniowej mody i z powodzeniem skomponują się z aranżacją każdego mieszkania.

Figurki aniołków

Świąteczne figurki będą kolejnym akcentem, dzięki któremu z łatwością stworzysz w swoim domu piękny, przytulny nastrój. Za ich sprawą w ciekawy sposób ozdobisz salon, sypialnię i okienne parapety. Uroczym motywem dekoracyjnym są na przykład figurki aniołków. Można ustawić je w bożonarodzeniowej szopce, powiesić na choince albo umieścić w pokoju dziecka. Aniołki, tak jak i inne dekoracje, wprowadzają do domu przyjemną, ciepłą, świąteczną atmosferę.

Ozdoby świąteczne z papieru i drewna

Ozdoby bożonarodzeniowe są wykonywane z rozmaitych materiałów. Ostatnio popularność zyskują te stworzone z papieru i drewna. Papierowe gwiazdki, koronkowe wycinanki czy łańcuchy kojarzą się z dzieciństwem i radością związaną z samodzielnym dekorowaniem domu na święta. Drewniane figurki i świeczniki przywodzą z kolei na myśl choinkę i tradycyjne dekoracje, podkreślające rodzinny charakter świętowania.

Boże Narodzenie to najbardziej wyczekiwane święta w roku. Ten szczególny czas wymaga odpowiednich przygotowań, w tym udekorowania domu pięknymi ozdobami. W otoczeniu, które przepełnia niezapomniany, świąteczny klimat, celebrowanie Bożego Narodzenia staje się jeszcze przyjemniejsze i bardziej wyjątkowe.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *