Czy powstanie nowy plac zabaw przy Prądzyńskiego?

2017-05-30 2:47:23

Kilka dni temu, jedna z mieszkanek bloku przy ulicy Prądzyńskiego w Modlinie Twierdzy zwróciła się do nas z prośbą o sprawdzenie, dlaczego z terenu przy Prądzyńskiego zniknął plac zabaw i czy na miejscu starego, pojawi się nowy. Mamy odpowiedź urzędu!

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Mieszkańcy bloku przy ulicy Prądzyńskiego w Modlinie Twierdzy od wielu już lat zmagają się z licznymi problemami takimi jak wandalizm, cieknący dach, wilgoć, a także nieestetyczny wygląd zewnętrznej elewacji budynku. Teraz doszedł kolejny problem – brak placu zabaw. Wbrew pozorom winni są sami jego wcześniejsi użytkownicy, gdyż to oni doprowadzili urządzenia zabawowe do stanu, który zagrażał bezpieczeństwu korzystających z niego dzieci.

– Stan techniczny urządzeń zabawowych jest sprawdzany i prowadzone są książki nadzoru technicznego obiektów. Jeżeli urządzenia mogą stwarzać jakiekolwiek zagrożenie dla dzieci to zostają zdemontowane – informuje naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej – Dariusz Tabęcki. – Przy ul. Prądzyńskiego w Modlinie Twierdzy urządzenia były drewniane i ze względu na zły stan techniczny musiały zostać zdemontowane – dodaje.

Dowiedzieliśmy się, że został ogłoszony przetarg na zakup nowych urządzeń zabawowych. Nie staną one jednak na pustym już placu przy Prądzyńskiego, tylko w innych częściach modlińskiej Twierdzy.

– W Modlinie Twierdzy zostaną doposażone dwa place zabaw, które są ogrodzone i spełniają wymogi prawa budowlanego. Są to place zabaw przy ul. Ledóchowskiego i ul. Obrońców Modlina. Nie przewidujemy ustawienia urządzeń przy ul. Prądzyńskiego, ponieważ plac ten należałoby wykonać kompleksowo – zakupić i ustawić ogrodzenie, zakupić i ustawić nowe urządzenia zabawowe, wykonać miękką nawierzchnie, jednak w tym roku brak jest w budżecie miasta środków finansowych na ten cel – informuje naczelnik Tabęcki.

Być może w przyszłym roku uda się wygospodarować środki na ten cel. Radny – Andrzej Świder – zapewnia, że będzie o to walczył.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *